Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • başörtüsü07.06.2005 - 14:11

  Özgürlük,İnsan hakları,demokrasinin olduğu yerlerde kılık kıyafet serbesttir.İnsanların giyimleri onları ilgilendirir. Bir babanın kızına pantolon giymesini yasaklaması,Oğlunun saçını uzatmasına karışması ne kadar saçma ve zorbalıksa... Böşörtülü bir kıza hiç bir yakınlığı olmayan 5.-10. dereceden insanların başörtü takman yassah demesi saçmalık ve zorbalığın dik alasıdır herhalde. Ortaçağ Avrupasında ki gericiliği,zorbalığı medeniyet zanneden ve o günleri yaşamak isteyen bilinçsiz-bakar kör durumunda olanlar içinse başörtü ilimde-bilimde ilerlemenin önündeki en büyük engel.Hatta başörtüsü olmasa yaz tatillerini ayda geçiriceklerine inanırlar.Vesselam....

 • siyonizm07.06.2005 - 13:52

  Siyonizm:Temeli şeytana dayanan bir ideolojidir.Beslendiği kaynak şeytanidir.Siyonistler şeytanın çocuklarıdır.
  Peygamber katili olan bir milletin sapıklıkta,fitnede,asilikte aşırı derecede ileri gidenlerinin oluşturduğu şeytani bir harekettir.
  Amaçları: Va’d edilmiş toprakları ele geçirmek
  Süleyman tapınağını tekrar inşa etmek.
  Mehdinin gelişini hızlandırmak ve neticesinde Dünyanın tek hakimi en üstün ırk olmak.İnsanları köle yapmak.
  İzledikleri Yol ve Bu yolda şu anki durumları:
  Öncelikle inançları gereği dünyanın dört bir tarafına dağıldılar. (Abd’nin keşfi dahil) Gittikleri yerlerde ekonomik olarak güçlendiler. Yeşil kağıt parçasını bütün dünyada geçen ve değeri olan bir güç haline getirdiler. İdealleri uğrunda önlerine çıkan engelleri yok etmekten,öldürmekten,soykırım yapmaktan-yada soykırımı finanse etmekten- çekinmediler.Önlerine çıkan Yahudi bile olsa onlar için fark etmez.
  Siyaset, Kültür-Sanat, Medya, Sivil toplum kuruluşları alanlarını söz sahibi oldular.
  Lobi faaliyetleri güçlendi. Dünya Ticaretinde dönen parayı yönetmeye başladılar. Devletlere faizle borç verebilecek hale geldiler. CFR-TRiLATERAL-BİLDERBERG ‘ i kurdular. UNESCO-ROTARY-LİONS gibi kuruluşları kurdular. Komünizm onların kontrolünde olan bir düşmandı son kullanma tarihi bitti rafa kalktı.Şimdi Kontrol edemedikleri ve gün geçtikçe güçlenen İslam’ı ve Müslümanları hedef aldılar. Ecelleri geldi ki cami duvarına pislik yapmaya kalkıştılar.
  Şu an son rötuşları yapıyorlar.Bir çok hedeflerini gerçekleştirdiler.Ama son noktayı onlar değil biz koyacağız.
  Antisiyonistler…..Yani Müslümanlar….Onlar istemese de Rabbim nurunu tamamlayacak.

  UNUMADAN! Antisemitizm ile Antisiyonizmi karıştırmayalım. Yahudiler Siyonistlerden nefret eder.

 • aleviler07.06.2005 - 13:16

  Alevi:Ali (r.a) taraftarı Ali'yi (r.a) seven,Ehli beyti seven anlamındadır.
  Günümüz aleviliğinin birkaç farklı algılanma ve yaşanma biçimi vardır.
  Hristiyanlıktaki protestan mezhebinin İslam'da ki versiyonu olan bir alevilik oluşturulmuş durumdadır. Bu alevliğin gerçek alevilikle,Ehlibeyt ile hiçbir alakası yoktur.

 • türban07.06.2005 - 10:06

  Allah (cc) 'ın Kur'an-ı Kerimde Mü'minelere farz kıldığı bir emridir.