Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Haydar Baş19.04.2005 - 18:57

  Yanımdaki dostlarıma sordum. Haydar BAŞ deyince size neyi hatırlatıyor?
  Haydar BAŞ deyince aklıma BİRLİK, BERABERLİK, MİLLET ve DEVLET BÜTÜNLÜĞÜ. BAYRAK, SANCAK, VATAN SEVDALISI, PEYGAMBER SEVDALISI, ALLAH SEVDALISI, KURAN SEVDALISI, Milletinin bekası, Vatanının bölünmez bütünlüğünü canı pahasına müdafaa eden ER KİŞİ geliyor aklımıza.

 • Haydar Baş19.04.2005 - 18:25

  Şimdi yazdıklarımı herkes iyi okusun ve anlasın.

  Prof. Dr. Haydar BAŞ'a yapılan saldırıların altındaki sebepler şunlardır.

  Güncel bir şekilde devam eden bir mücadele var Türkiye'de. Haddı zatında aslında bu mücadele Türkiye ile sınırlı değil. Dünyayı yeniden şekillendirmeye çalışan ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesini ortaya atmıştır. Bu projenin siyasi, dini, kültürel ayakları vardır. Bu manada Milletine ve Milli değerlerine, Dinine ve Manevi değerlerine ve de Vatanına aşık insanlarla BOP çatısı altında Ilımlı İslamcıların savaşıdır bu.

  Bu manada Fettullah Gülen BOP'un Türkiye ayağıdır. Nasıl mı? Şimdi siz düşünün ABD kalkıp Türkiye okullar, dershaneler açsa, televizyon kursa gazete çıkarsa kim buna itibar eder. Çocuğunu kim teslim eder. Gazeteyi TV’yi kim izler. Elcevap hiç kimse. Fettullah Gülen ABD'nin yani Haçlının Türkiye Ayağıdır. Ben iddiamın ne kadar büyük olduğunun farkındayım. İşte delillerimden sadece bir kaçı.

  Fettullah Gülen'in Papa'ya yazmış olduğu ZAMAN Gazetesi ve AKSİYON Dergisinin yayınladığı Mektupta 'Papalık konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere' orada bulunduğunu ifade ediyor. Bunun yanında 'Üç büyük dinin mensupları arasında kardeşlik ve hoşgörü' yayılması gerektiğini ifadeyle Kur'an daki 'Allah İndinde Gerçek Din sadece İslam'dır' ve de 'Ancak Müminler kardeştir' ayetlerini inkâr etmiş oluyor. Kur’an-ın bir ayetini veya tamamını inkar arasında hiç bir fark yoktur. 'Allah katında İslam'dan başka hiç bir din kabul edilemez.' Ayetinden anlaşılan odur ki Ehli Kitap’ın İslam la ilgisi yoktur. Ehli Kitapla ilgili Kuranda Onların Kâfir olduğunu, Müşrik olduğunu, necaset (Pislik) olduğunu ve ebedi olarak cehennemde kalacaklarını bildiren ayetler mevcuttur. Allah Ehli Kitaba lanet ediyor.
  Bu kadar açık ayetler varken Fettullah Gülen'in Küresel barışa Doğru eserinde Kurandaki Ehli Kitapla ilgili ayetlerin sert olduğunu ve o dönemdeki ehli Kitapla ilgili olduğunu yazıyor. Halbuki Kur’an-daki ayetler hem o dönemi hem de bu dönemi kapsamaktadır. Aksini düşünmek küfürdür.

  Yine Kur’an-da Allah’a ve Resulüne itaatin şart olduğunu peygamber olmazsa dinin olamayacağını, peygamberin vahiyden başka hiçbir şey konuşmayacağını bildirmesine rağmen Fettullah Gülen’in Küresel Barışa Doğru eserinde Lailaheillallah demenin iman için yeterli olduğunu Muhammederresululah bölümüne gerek olmadığını ve bunun kemal noktası olduğunu ifade ile Peygamberimizi Peygamber olarak kabul etmeyenlere merhamet gözüyle bakmamız gerektiğini ifadeyle Kurandaki ayetleri inkâr etmiş oldu. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi Kurandaki bir ayeti inkar etmek dinden çıkmak için yeterlidir.
  Kimliği, şahsiyeti ne olursa olsun herkesin Kuran ve sünnete karşı tutum ve davranışları Allah’ın istediği şekilde olmalıdır. Kuran ve Sünnete karşı gelen her kim olursa olsun (Hoca, Hacı vs.) Buz gibi kâfirdir.

 • Haydar Baş03.04.2005 - 14:17

  Haydar BAŞ deyince aklıma vatanını canından çok seven, milletine aşık, devletini KAİNAT DEVLETİ yapmaya yemin etmiş zirve bir şahsiyet geliyor aklıma. Haydar BAŞ deyince yoksulun elinden tutan hiç bir haksızlağa boyun eğmeyen, Boyun eğmediği için çeşitli saldırılara maruz kalan ama yine de yılmayan bir şahsiyet geliyor aklıma. Haydar BAŞ deyince sahasında dünya çapında ödüller almış Türk'ün adını zirveye taşıyan bir şehit torunu geliyor aklıma. Selam sana ey Türk büyüğü.