Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • allah (c.c)20.10.2005 - 12:44

  allah a inanmayanlara bu yazım.bir düşünsünler eğer ki allah her defasında kendini gösterse,işte ben burdayım dese,mucizeler gerçekleştirse,her duayı kabul etse ona inanmak çok kolay olmazmıydı.bu kadar kolay olmasa gerek.ona ulaşmak biraz zor gerçekten ama ulaşınca bırakması sanırım zor olacak.şimdiye kadar hep soruyordum kendime hani allah ın nerde diye...ama artık çok gereksiz.onun sevgisi ve korkusunu kazandıkca böyle bi soru sormuyorum artık.belki onu görmüş olsam şimdi bu kadar inançlı olmayabilirdim.

 • kuran-ı kerim09.03.2005 - 13:14

  kuran ilk başta sorgulayıcı bir insana sıradan bir kitap geliyor.sorguladıkca içinde kaybolmaktan çok yüzeyel yorumlar yaparak bu kadar gereksiz bir kitap olamaz diye kestirip atıyor.
  ama durum hiçte öyle kısa kestirip atılacak şeyler değil.kuranda insanlara anlatılan ve yapmaları gereken herşeyin bir açıklaması bilimsel olarak ortaya çıkıyor.
  şu anda tıp fakültesinde okuyan bir insan olarak bunları canlı olarak görünce daha da seviniyorum.aradıklarıma cevap alıyorum diye.
  geçen hafta başladığım fizik tedavi hareketleri ne kadar da çok namazın hareketlerine benziyordu.insanlara egzersiz amaçlı verilen hareketler yerine nerdeyse hocalarımız namaz kılmalarını önerecekti.
  erkeklerin altın takması neden yasaktı.çok düşündüm bunun üzerine.geçenlerde okuduğum bir yazıda erkeklerin cinsiyet kromazomuY üzerine olumsuz etkiler yapabileceği savunuluyor ve araştırması yapılıyordu.
  zina etmek neden bu kadar tehlikeliydi.herkes ilk başta AIDS diyecektir şimdi.ama onun yanında o kadar çok hastalık bulaşıyordu ki hatti hesabını hocalar ders saatleri içine sığdıramıyorlardı.
  sağlıklı bir insanın oruç tutmasının ne kadar mantıklı ve vücutları için ne kadar gerekli olduğunuda gastroenteroloji hocalarımız anlatıyordu.hergün düzenli olarak çalışan sindirim sistemini bir ay tatile çıkartmak kadar güzel bir şey yoktu.insan kendisi için düşünse.o kadar çalışma temposu içinde bir ay tatil yaptığını.iyice dinlendiğini.ama sağlıklı bir insan.hasta olana oruç tutmak zaten en büyük günahlardan biri. çünkü bize verilen bu bedenin tamamen emanetçiyiz.
  zekat vermenin yararından bahsetmeyeceğim bile.bence komunizm isteyenlerin ana kaynağı kapital değil kuran olmalı.çünkü onda itidal diye bir kavram varki bilmeyenler için söyleyeyim:aşırılıktan kaçınma.kimse ne çok zengin olsun; nede çok fakir.insanlar herzaman dayanışma içinde olsunlar.bundan mantıklı bir ekonomi politikası var mı acaba.
  size bunu gibi bir çok neden daha gösterirdim kuran mantığı için.ama sanırım bütün sitenin hafızası buna yetmez.
  bir de allah'ı arayan bazı arkadaşlar için son birşey demek istiyorum.niye bu kadar somut şeyler arrıyorlar ona inanmak için.illa başlarına bir mucize mi gelmesi lazım yada illa geleceğigörmeleri yada ne bileyim rüyalarında allahı görmeyi bekliyorlar.nedir istekleri.
  bana söylesin bu arkadaşlar.sevgi nedir.annelerine,sevgililerine; yakınlarına gösterdikleri sevgiyi ve aşkı nasıl gösteriyorlar.ellerinde somut bir cihaz mı var kendilerini ona bağlayıp senin sevgin şu kadar diyen.allahın varlığına inanmayan sevgisinden de şüphe etsin bence.onu da somut gösteren bir varlık yok çünkü henüz dünya üzerinde.

 • antoloji.com07.03.2005 - 13:35

  özel varlıklar.değerli şeyler.çünkü yazanlar,yaratanlar önemli kişiler.ayrıntıda gizli olan yaşam.