Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • odc (office of defense cooperation)25.09.2004 - 02:05

  office of defense cooperation turkey isimli kuruluş ankara'da türk silahlı kuvvetleri kışlasının içinde yer almaktadır (ismet inönü bulvarı no 94 ankara) ve dünyada abd elçilikleri dışında yerleşik olduğu tek ülke türkiye'dir. diğer ülkelerde odc elçilik içinde bir ataşelik düzeyindedir ve başında en fazla bir albay bulunmaktadır.
  odc türkiye biriminin başında ise bir tümgeneral bulunmaktadır(2004 kasımından itibaren hava korgeneral peter u. sutton) ve bu kuruluş, türkiye ile abd arasındaki tüm askeri anlaşmaları belirlemektedir. örneğin eylül 2004'de liman ve havaalanlarının abd ordusu tarafından kullanılması hakkındaki dışişleri bakanlığı tebliği, genelkurmay başkanlığı ile odc komutanlığı arasında imzalanan mutabakatın uygulanmasından başka birşey değildir.
  odc'nin, jusmmat'ın (joint united states military mission aid to turkey) devamı olduğu kendileri tarafından açıklanmaktadır.
  türkiye'deki gerçek amerika, abd elçiliği değil, odc'dir.

 • berlin duvarı31.07.2004 - 20:22

  başlığı açıp, bugüne kadar açıklama yazmadığım için özür dilerim...
  berlin duvarı, hakkında çok şey bildiğimizi sandığımız, bir enformasyon faciasıdır.
  birçok kişi, berlin duvarı'nın almanya'yı doğu-batı olarak ayırdığını düşünür.
  azımsanamayacak bir kısım kimse de, berlin şehrini ikiye ayırdığını sanır.
  berlin şehri, doğu batı alman sınırından 180 kilometre uzaklıktadır. yani berlin, batı almanyaya değil, aksine polonyaya yakındır.
  duvar berlin şehrini ikiye ayırmamakta, şehrin batı kısmını tüm doğu almanya topraklarından ayırmaktadır.
  duvarın yapılma sebebi, berlin'in batı kısmını işgal eden ve çıkmayı reddeden abd, ingiliz ve fransız kuvvetlerini hapsetmektir.
  almanya, batısı abd-ing,-fr, doğusu sovyetler tarafından işgal edilmiş bir savaş mağlubudur.
  berlin duvarı, savaşın hemen ertesinde değil, 12 ağustos 1961 gecesi inşa edilmeye başlanmıştır.
  berlin duvarı hakkında düşünenler varsa sormak gerekir:
  duvar olmayan ve güvenlik önlemleri daha zayıf koskoca bir sınır varken, neden insanlar batı berlin'in içine girmeye çalışıyorlardı?
  berlin duvarı ile birlikleri fiziksel olarak hapsolan abd, kendisini hapsedenleri, yarattığı 'utanç duvarı' imajının arkasına hapsetmeyi nasıl başardı?

 • esag (european security advocacy group)15.02.2004 - 19:43

  birinci dalga ilanlarında gübreden bomba yapımı ve intihar saldirilarina dikkat çeken grubun yeniden başlayan ilanlarında bu kez, nbc (nükleer, biyolojik, kimyasal) silahların el kaide tarafından elde edilmek istendiğinden söz ediliyor... birinci ilanlar hakkinda yürüttüğümüz mantik çerçevesinde, dünyanin herhangi bir yerinde el kaide'ye ait olduğu açiklanacak nbc silahlarına ait deliller, ve en kötü ihtimal olarak da bu silahların kullanıldığını göreceğiz..
  ilanlar pazartesi günleri hürriyet ve milliyet gazetelerinde 1/4 sayfa olarak yayınlanıyor.. esrarengiz örgüt esag, ayrica bir internet sitesini yayınlamaya başladı.. adresi www.esag.info.. esag hakkinda yazilan diğer ayrintilar için meraklisina: www.komikparti.org...

 • yusuf küpeli15.02.2004 - 19:37

  üretim araçlarının özel mülkiyeti, diyalektik materyalizm, marksizm leninizm, fikir kulüpleri federasyonu, dev genç, türkiye halk kurtuluş partisi, yankee go home, askeri darbe, askeri mahkeme...
  68 kuşağının önemli gençlik hareketi lidelerlerinden yusuf küpeli yurt dışında yaşıyor ve www.sinbad.sida.nu isimli internet sitesinde araştırma ve yorumlarını yayınlıyor.

 • esag (european security advocacy group)19.12.2003 - 01:33

  uluslararası reklamcılar derneği eski başkanı ve vale international'in sahibi norman vale'nin görünürde olduğu, diğer destekçileri gizlenen, sözde anti terörist grup.
  türkiyede hürriyet ve millet gazetelerinde 'terörizmde gelecek yok' sloganlı ilanları veren grup. bu ilanların, avrupayı terörle tehdit eden uyarılar olduğunu dile getirmiştik. 5 gün sonra sinagoglarda malum bombalar patladı. gariptir ki, bu ilanlar, hsbc ve ingiltere konsolosluğu saldırısandan sonra bir daha yayınlanmadı. bu konuda ayrıntıları araştıran ve yazan bir tek internet aları vardı. herkes kulaklarını tıkadı.

 • nikola tesla25.11.2003 - 20:20

  yaptığı kablosuz enerji nakli ve parçacık hızlandırma çalışmaları, abd'nin 'haarp' kısa adıyla anılan projesine esin kaynağı oldu. abd'nin bu çalışmayla iklimleri degiştirmeyi, uçakları düşürmeyi, depremler oluşturmayı hatta insan bilincini kontrol altına almayı nedeflediği ileri sürülüyor. haarp, bir pentagon projesidir.