Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Göksen Merey
Göksen Merey

KÖTÜLER TANRIYI TANRI İSE İYİ İNSANLARI KULLANIR.

  • adolf hitler 29.01.2011 - 15:02

    Sanılanın aksine doğuştan Yahudi düşmanı değildir. Antisemitizminde mucidi değildir. Ressam olmak isteyen bir gençken yahudi aleyhtarlarına siz onları kıskandığınız için böyle konuşuyorsunuz diyen biriyken işşizliğin getirdiği zor koşullarda sığındığı kütüphanede okuduğu kitap ve gazetelerden sonra Avrupada çok yaygın olan antisemitizmin etkisine girmiştir. İşi ileri götürüp soykırıma sebep olunca tarihi boyunca yahudileri ezen batı kirli vicdanını tüm suçu Hitlerin üstüne atarak sözde temizlemiştir. Soykırımın kazandırdığı mzlumluk maskesiylede İsrail şımardıkça şımarmış batılıları arkasında bulmuştur.

  • adolf hitler 29.01.2011 - 14:53

    Adolf Hitler suçludur, yaptıkları onaylanamaz. Ama onu Almanyanın başına getiren nedenlerin kaynağı ingilterenin ve batı dünyasının ilk dünya savaşından sonraki akıl dışı isteklerinin yarattığı tepkilerdir. yenilenleri aşağılar ve altından kalkamaycakları tazminatları uygularsan buda radikal bir tepki yaratır. Ezilen aşağılanan Alman halkı denize düşen yılana sarılır misali nazilere sarılmıştır. Üstüne birde Sovyetlerin önderliğindeki komünizm korkusu bu sefer İngiltere ve fransaya geri adımlar attırmış ve ödünler koparan Hitlerde iyice yoldan çıkmıştır.

  • hürrem sultan29.01.2011 - 14:37

    özellikle başta mimar sinana yaptırttığı onca eser cami günümüze kadar gelen hastane, imaret şifahane yaptırmıştır, ama özellikle halkın sevdiği Şehzade Mustafa nın ölümündeki payı olduğu görüşü yüzünden pek iyi anılmayan Süleymaniye camiinde görkemli türbesi olan Haseki.