Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Begüm Avcı
Begüm Avcı

HER ŞEY ZIDDIYLA KAİM BULUYOR HAYATTA. AZIN VARLIĞI ÇOKTA, TAZENİNKİ BAYATTA...

 • şu an ne dinliyorum27.03.2010 - 17:08

  Karşımızdakini ne kadar ilgilendireceği meçhul hadise...

 • acı çekerek güzelleşmek27.03.2010 - 13:09

  Acı çekerek yüreğin güzelleşse de düşüncelerin çirkefleşir.. Çok uçta kalır duyguların kimine melek gibiyken sana çektirene şeytandan betersindir.

 • kolera27.03.2010 - 00:33

  Soğuk Küvet'te ölüp bittiğim... 'olsa da bir dilek hakkım benim için bir şey dilemeni istesem... tek isteğim aslında benim seni istediğim gibi beni istemen.' 'haftada bir cuma yetmez ki bana seni her an her an hissedem' sözleri bana tasavvufu çağrıştıran... Baştan benim için bir şey dilemeni istesem sözüne anlam veremediğim ancak daha sonra Allah'tan onun için bir şey dilemesini istediğini anladığım.. Haftada bir cumadan da cennete gidenlerin Allah'ı sadece cuma günleri görebileceğini anımsadığım garip sözlere sahip şarkılar söyleyen takdir edilesi insan.

 • sagopa kajmer27.03.2010 - 00:18

  Herkes sokaktan duyduğu sözleri şarkılara yedirmeye çalışırken, sokaktaki insanları belki de ömürlerinde hiç duyamayacakları sözleri şiirleştiren, şarkılaştıran, başkalaştıran insan.. Sevilesi, candan; biraz da ukela sanırsam... 'kendime sarılır donarım', 'baytar', 'ateşten gömlek', 'kötü insanları tanıma senesi' ve neredeyse kolo'yla yaptığı her feat sevilesi...

 • pınar kür27.03.2010 - 00:09

  'Bitmeyen Aşk' taki ruhsal tasvirleriyle büyüleyen kişilik. Bir terkediliş bu kadar çekici kılınabilir mi dondum kaldım.