Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Cape Town
Cape Town

SENİN BENLE İLGİLİ, BENİM DE SENLE İLGİLİ HAYALLEŞMEMİZ GİBİYDİ AŞK DEDİKLERİ..

 • aşk sizce nedir17.01.2012 - 02:55

  Senin benle ilgili, benimde senle ilgili hayalleşmemiz gibi..

 • kuzey kore11.09.2010 - 03:17

  nasıl bir ülke ki her şeyin yasak olduğu ve halkın kıtlıktan aç kalıp sokaklarda kıvranarak öldüğü bir ülke...liderlerinin doğum günü olan 15 nisan bir bayram olarak kabul ettirilir ve o gün o ülke için tatildir ve kutlanır...halkı kıtlık içindeyken paralarını silaha savunmaya harcayan bir ülke..yonetim babadan oğula geçer. her yetişkinin yakasında liderlerinin rozeti bulunmak zorunda. sivil başına en cok asker düşen bir ülke...silahların hep güneye dogru cevrili oldugu bir ülke...istedikleri zaman nükleer denemelerle deprem yaratabilen bir ülke..yasakların olduğu bir ülke..bayanların bisiklet kullanmasının yasak oldugu, erkeklerin saclarını uzun tutmasının yasak oldugu, askerin gözlerinin içine ve askere el sallamanın yasak oldugu... hemen yerde askerin olduğu.. evlenebilmeniz için vatana karşı gorevlerinizin tamamını yerine getirmeniz bile yetmiyor bayanların 25 yaşını doldurması ve erkeklerinden 27 yaşını doldurması gerekiyor.. sadece devlete ait tv nin oldugu ve elektiriği ışıkların akşamları söndüğü... halkına işkence eden cok sayıda toplama kamplarının oldugu...turistlerin kuzey koreli birisiyle konuşmasının yasak oldugu..yasaklar ülkesi 2004 yılında cep telefonu yasaklandığı bir ülke.. tabi halkı aç askerleri de aç bitkin solgun yüzlü...bu ülkeyi gökyüzünden seyretmek isterdim..yere inip ayak basmaya cesaretiniz yetmez ve kendinizi hiçe saymanız gerekir bir daha dönüş olmayabilir.. tek bildiğim dünya, kuzey kore hakkında sadece kuzey kore izin verdiği sürece bilgi alabilir. .. düsünün ki bi fabrikada çalışıyorsunuz grev yapıyorsunuz ve o fabrikaya anında asker müdahale ediyor ve fabrikayı yerle bir ediyor..merak ettiğim bir ülke ...adamın biri çıkmış ülkeyi kendi evi gibi kullanıyor perdelerini gece de gündüz de örtmüş dışarıdan kimse göremiyor..sadece dünyaya dedikodu yapmak düşüyor..

 • mehmet akif ersoy19.01.2010 - 04:45

  vatan şairi , asıl kişi

 • atilla17.11.2009 - 07:18

  bildiklerim okuduklarım..
  atillanın babası ölünce amcası atillayı bulup yanına alır.. atilla avrupanın neredeyse tamamını fethetmiştir. batı roma seferlerinde papa atillanın önüne diz çöküp roma halkını bagışlaması için af dilemiş..atilla da romayı vergiye baglamıştır..
  fransızlar, ingilizler ve italyanlar atillanın adını korku olarak benimsemişlerdir. almanlar ise atillayı sever ve saygı duyarlardı..atillanın sarayında alman hükümdarların yaşaması hüküm sürmesi buna etkendi..

  atilla ölümü gerdek gecesinde eşi tarafından zehirlenerek öldürülmüştür.. atillanın gömüldügü yeri kimse bilmiyor cenazesine katılanların hepsi öldürülmüştür.gömüldügü yerin kimse tarafından bilinmesin diye...