Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mu kıtası sizce ne demek, mu kıtası size neyi çağrıştırıyor?

mu kıtası terimi Hasan Kemal tarafından tarihinde eklendi

 • Erol Coskun
  Erol Coskun

  İngifiz ordusunun bir albayı olan James Churchword Tibette budist mabetlerindeki tabletleri okuyor. daha sonra meksikada bir maya piramidinde bulunan 15000 yıllık tabletler, arkelog William Niven tarafından bulunuyor ve James Churchword tarafından okunuyor. Bunlar yazılı belgelerdir. Churchword ve Niven ise kesinlikle Türk ırkçrsr değillerdir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Irkçılığın arş-ıa'la ya çıktığı dönemlerin anti-bilimsel,akıllara ziyan bir söylencesidir.Bir hezeyan başyapıtıdır! !

 • Mm
  Mm

  hiç bir fikrim yok ilk kez duydum...biraz daha yazın da..bu kadar yazıyla bi fikir edinemem..

 • Çağrı Z
  Çağrı Z

  Yüzbinlerce yıl önce Büyük Okyanus'ta Mu adı verilen bir kıta bulunmaktaydı. Dört ırktan oluşan Mu'lularda yazı dilleri farklı olmakla birlikte, konuşma dilleri ortaktı. Mu'lular günümüz uygarlığına kıyasla manevi alanlarda çok daha ileriydiler. Telepati, durugörü, çift bedenlenme, astral seyahat gibi, uygarlığımızda ancak kimi medyumlarda ve mistiklerde görülebilen olağanüstü yetenekler Mu'lularda olağan yetenekler olarak mavcuttu. Kozmik irtibatlarla Sirius yıldızından indirildiği ileri sürülen Mu dini tektanrılı bir dindi. Mu uygarlığının teşevvüş adı verilen kargaşa dönemini atlatamaması en önemli çöküş nedeni olarak gösterilir. Mu kıtası bir 'toplu doğal afetler dönemi'nde, 11.000-12.000 yıl önce ardında birçok adacık bırakarak sulara gömülmüştür. Mu kültürünün anavatan dışındaki en önemli merkezi 70.000 yıl önce Gobi iç denizinin yer aldığı Uygur Türkleri bölgesidir. Kimi araştırmacılara göre Türklerin Orta-Asya'dan önceki anavatanı Mu kıtasıdır. M.K. Atatürk, Mu konusuna özel bir ilgi göstermiş, bu kouda yayımlanan kitapları getirtip, kendisi için Türkçe'ye çevirtmiş ve üzerinde incelemelerde bulunmuştur...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  'Mu'nun Çocukları', 'Batık Kıta Mu', 'Mu'nun Kutsal Sembolleri', 'Mu'nun Kozmik Güçleri'
  Bu kitaplar bundan yaklaşık 70 yıl kadar önce Atatürk'ün direktifiyle ülkemize getirtilmiş Türkçe'ye tercüme ettirilmiş ve incelenmiş. Devamı:
  www.mbavakfi.org/ilgi/texts/mua.htm

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Bu konu hakkında yazılanları Atlantis, Paskalya Adası başlıklar altında bulabilirsiniz.

 • Oğuzhan Keskin
  Oğuzhan Keskin

  insanlığın ana vatanı