Kültür Sanat Edebiyat Şiir

jane eyre sizce ne demek, jane eyre size neyi çağrıştırıyor?

jane eyre terimi Nicole Baras tarafından tarihinde eklendi

 • Cemre Akyılmaz
  Cemre Akyılmaz

  Mükemmel bir romandır kesinlikle. Ben ilk kez 13-14 yaşlarıonda okumuştum 2 yıl kadar önce tekrar okudum. Ayrıca BBC'nin 4 bölümlük dizisi de DVD olarak çıktı ülkemizde. Çok iyi bir uyarlama olmuş. İzleyin derim. ;)

 • Nursen Bingol
  Nursen Bingol

  kitaplarını çok okudum.

 • Handan
  Handan

  Filmini de izleyin derim. gerçekten Harika! ! !

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar

  Bir romanın karmaşık olması şart değildir. Böyle romanları da severim, rahatlatıcıdır.

 • Gülüm Güler
  Gülüm Güler

  Jane Eyre'i ilk okuduğumda orta 3teydim dolayısıyla okul yıllarım göüzmde canlanıyor. Hatta olay şu idi; aslında bize kitap seçmeli ingilizce dersi için ödev verilmişti. Çok zamanımız vardı bitirmek için ama ben manyaklık edip 1 günde mi ne bitirivermiştim. Ama çok güseldi ne yapayım. Sınıftaki bazı tiplerin 'inek' yorumlarına maruz kalmıştım tabii :) Konuya gelince mürebbiye diye adlandırlan o zamanların şimdiki dadı olarak nitelendirilen öğretmeni tutulur. Adamın isimin bile hatırlamıyorum. Mürebbiye ile kızın babası olan katı yürekli,sevimsiz bir adamın arasında yaşanan aşk,sonucunda adamın değişmesi....Bir kadının bir erkeği nasıl değiştirebileceği elbette kii,oldukça başarılı bir yapıt,ne diyim,

 • Sarah Oak
  Sarah Oak

  Erken yaslarda okunmasi gereken bir kitap galiba.Ben 14 yasin zorunlu olarak bir dönem ödevi için okumustum.Aman ne üzülmüstüm kizcagizin haline, ona yapilan haksizliklara, derinden etkilemisti beni o zamanlar.Simdi okusam ayni etkiyi yaparmiydi bilemem.