Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

galip tekin sizce ne demek, galip tekin size neyi çağrıştırıyor?

galip tekin terimi Burak tarafından tarihinde eklendi

 • İrem Başar
  İrem Başar


  ..........Nasıl fantastik çizgide çizmeye başladı?

  Galip Tekin,Ben kurgubilime mecburiyetten başladım. 12 Eylül 80 darbesinde her şey yasaktı. Bizim en büyük beslenme kaynağımız ise politikacılardı. O da yasaklanınca derdimizi kurgubilimle anlatmaya başladık. Mesela ben o dönemde inanılmaz işkence hikâyeleri çizdim ama tümü başka bir gezegende geçiyordu. O zaman da kimse bir şey demiyordu.
  (alıntı)


  Çok değerli bir insan çok değerli bir bakış açısıydı.Çocukluğumun mizahı kırıldı..
  çok üzgünüm..
  Allah rahmet eylesin..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Kendisini maalesef bugün kaybettik. 1958 doğumlu Galip Tekin fantastik ve bilim kurgu tarzdaki eserleriyle hafızalarımızda derin yer etmişti. Allah rahmet eylesin..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Galip Tekin, kariyerine Oğuz Aral yönetimindeki dönemin en çok satan mizah dergisi Gırgır'da başladı. Zamanla mizahtan uzaklaşan Tekin bilim kurguya doğru kaydı. Bu dönemde LeMan'da Pı'ya Mektuplar en uzun soluklu eseri oldu. Hikayenin adı kız arkadaşı Pınar'dan gelmekteydi. Tekin, hikayelerine başlarken ilk karede kendi yer alır, hikayeyle ilgili kısa bilgiler verirdi. Bazen baş karakter kendisi olurdu. Hikayelerinde kara delikler, görülmeyen makineler, zamanda yolculuklar, boyutlar arası yolculuklar ve savaşlar yer aldı.

 • Elif Yazıcı
  Elif Yazıcı

  galip tekin; hayatımda tanıdığım en zeki ve başarılı yegane insandır, onu tanıdığım ve bukadar yakınında olmak benim için büyük bir şans.

 • Bon Jovi
  Bon Jovi

  efsane...

 • Martin Gore
  Martin Gore

  çizimlerine daldigim tek çizer....bakmaya doyamiyorum.....normal bir insanin bu çizimleri yapmasi mümkün deil.....farkli bir ruh bence.....

 • Hazel Sürücü
  Hazel Sürücü

  yüce insan idolüm ama yorulma galip abi devam

 • Kerem İlter
  Kerem İlter

  Leman amatör yıllarımda kendisi bana bişeyler öğretmişti :) Resimli Roman dergisi 3. syıdan sonra bulunmaz oldu...Derginin yeni sayıları piyasada yok...

 • Yavuz Ozturk
  Yavuz Ozturk

  şu aralar resimli roman isimli çizgi roman dergisi çıkaran, ustaların ustası...şahane çizgici,deli taramacı...