Kültür Sanat Edebiyat Şiir

FARKLI OLMAK sizce ne demek, FARKLI OLMAK size neyi çağrıştırıyor?

FARKLI OLMAK terimi Ufuk Dalkılıç tarafından tarihinde eklendi

 • Alyel Su
  Alyel Su

  Farklıyız seninle; sen peşin hükümler verirsin ben ise biraz daha sabır derim.Mütevazı diye geçinirsin oysa ben öyle yaşarım.Sen isyan edersin,ben se isyanlarına Yaradan'ın imtihanı derim.

 • Alyel Su
  Alyel Su

  Farklıyız seninle; sen peşin hükümler verirsin,ben ise biraz daha sabır derim.Sen mütevazı diye geçinir oysa ben öyle yaşarım.Sen isyan edersin ben ise Yaradan'ın imtihanı derim.

 • Alyel Su
  Alyel Su

  Farklıyız seninle; sen peşin hükümler verirsin,ben ise biraz daha sabır derim.Sen mütevazı diye geçinir oysa ben öyle yaşarım.Sen isyan edersin ben ise Yaradan'ın imtihanı derim.

 • Öznur Pendent
  Öznur Pendent

  1. Evet her adam erkektir ama ne yazık ki her erkek adam değildir! Çünkü adam olmak erkeklik gibi cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir. Bir adamı önce karakteri ele verir!
  2. Erkek olmak için pipin olması yeter ama adam olmak için bir de yüreğin olması gerekir! Gerçek adamlar aslan yüreklidir, vicdan sahibidir, iyi niyetlidir!

  3. Bir erkek ne istediğinden asla emin değildir. Sağı solunu tutmaz, maymun iştahlıdır, savaşmaz, kolay vazgeçer. Bir adam ise ne istediğini her zaman iyi bilir ve onun peşinden gitmekten korkmaz da gitmeye üşenmez de!

  4. Erkek dediğin anı yaşar, geleceği düşünmez. Sadece eğlencenin peşindedir. Adam dediğinse gelecek planı yapar. İş hayatı hakkında da aile hayatı hakkında da kafasında belirlediği hedefleri vardır.

  5. Bir erkek “Kalbi atsın yeter” ile “Bu kızı götürsem ne havam olur” arasında gider gelir. Bir adam ise bir kadının sadece dış görünüşüne bakmaz. Birlikte olacağı kadında güzellik dışında da özellik arar.

  6. Adam dediğin zor ve rahatsız edici konulardan kaçmaz. Onlarla yüzleşir. Haksızsa özür dilemesini de bilir af dilemesini de. Erkekse mümkün olduğunca sorunları görmezden gelir ve mecbur kalmadıkça özür dilemez.

  7. Bir adam ne zaman bir kadınla ciddi olacağını ve bir sonraki aşamaya geçeceğini iyi bilir. Bir erkek ise asla tam anlamıyla kendini ilişkiye vermez ve evliliğin e’sini duyarsa arkasına bakmadan kaçar.

  8. Bir adam hem sosyal olup hem sorumluk sahibi olabilir. Nerede durması gerektiğini iyi bilir. Bir erkekse yarın yokmuş gibi parti yapmanın peşindedir. Kısacası bir adam ne yapılması gerekiyorsa onu yapar, bir erkekse sadece istediğini yapar!

  9. Bir adam sözünün eridir. Söz ağızdan bir kez çıkar der ve arkasında durur. Bir erkeğinse sözleri havadır. İşin özeti erkek söz verir adam tutar!

  10. Ve oyunlar erkek çocukları içindir adamlar için değil! Bir adam asla bir kadının kalbiyle veya aklıyla oyun oynamaz!
  Uzun lafın kısası zordur adam olmak ama değer her çabaya. Çünkü günün sonunda kadınlar hayatlarına kaç erkek girdi diye saymaz, kaç adam tanıdıklarına bakarlar!

 • Zeynep Eliçora
  Zeynep Eliçora

  Hiçbir şeyin ve hiç bir günün aynı olmadığı bir dünyada neyin farkından söz ediyorsunuz.

 • Espoir–
  Espoir–

  Hep ulaşmak istediğim menkıbenin yüzüne gözlerim bağlı dokundum.
  Bu dokunuşu sevdim.
  Ne mutlağım, ne de muğlak..

  Bir vicdan ayaklanmasına doğru genişlerse kalbin
  Şiir gibi yürürse ince ve narin…
  Anla ki herkes değilsin..

 • Zümra Yıldız
  Zümra Yıldız

  Bazıları doğuştan farklıdır, hassastır ruhları
  vurdum duymazlık edemez, kırılırlar..
  Daha çocukken annesinin yan gözle kızgın bakması tokat gibidir onun için
  evde kardeşi azarlanmasın diye onun yerine de alır sorumluluklarını..
  istemek nedir bilmez verirlerse sevinir,vermezlerse boyun büker...
  isterki anlasınlar.. minnet etmez kendince!
  kimsenin bir şeyinde gözü yoktur kendi elindekiler değerlidir,yeterlidir kendince
  ama biri çıkıp istese onuda verir seve seve..
  kimse için kötü düşünmez, ister ki mutlu olsun herkes
  tek isteği sevmek,sevilmek... sevgiden önemli değilidir hiç bir şey.

 • Necmettin Yılmaz
  Necmettin Yılmaz

  “Seni dünyaya bağlayan insanı bulduğunda, farklı biri oluyorsun. Daha iyi biri...”

 • Bora Aslan
  Bora Aslan

  olanın farkında olmaktan ibaret bir durumdur ki her insan farklı ve özgündür. dolayısıyla da istisnalar hariç çok doğal ve takdir edilesi bir ruh halini ifade eder; şahsın dünyaya bakışı, olayları değerlendirişinde çok verimli ve güzel kapılar açar...

  farklı olduğunu farkeden insan ile farklı doğduğunu iddia eden insanlar elbette aynı başlıkta değerlendirilmemeli. ama insanların içinde bulundukları ortamlarda sürüklenmekten rahatsızlık duymaları, monoton süreçlerde yeni kırılma noktaları aramalarını da anlamak gerekir.

  olayı megalomanlıktan da ayırmak gerekir; farklısınız evet ama bu demek değildir ki farklı olduğunuz için daha iyisiniz.

 • Tuğba
  Tuğba

  farkının fakında olmak..