Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ESMER dergisi sizce ne demek, ESMER dergisi size neyi çağrıştırıyor?

ESMER dergisi terimi Burak Can tarafından 26.03.2005 tarihinde eklendi

 • Kadir Ekici
  Kadir Ekici 22.11.2008 - 22:49

  esmer dergisi 'tarih'demek 'öz'demektir gerçeklerin aynaya yansımasıdır.tükiyede yasadıgımız cok zor koşullarda bizi ve tüm insanları kardeşçe yaşamak kendi özünle yaşamak ve özgür bir şekilde yaşamaya ışık tutan fenerdir agırlıklı olarak insanlıgın ölmemesi erdem ve umut dolu insanların aynı catı altında yaşamaya birlik ve beraberligin tüm insanlar yararına faydalı olacagına inanan bir güçtür.

  bazı insanların haksızlık önünde ve eşitsizligin önünde duruşları ve bakışları bir
  ezilmişlik olarak değil ne olursa olsun kendini ve bu durumlar karşısıda olan insanlara yol göstermek ve ayakta duracagına dair bilgilendirmek,kendisini tam anlamıyla ifade etmek konuşarak ve masaya oturarak halletmemiz gerekir.temel esas olan insanın,insanlık görevini yerine getirmesiyle başlar.saygı,sevgi ve kardeşliğin olmadığı bi yerde yaşamak zordur bizler için.insanın azmi, sabrı,ve emeğin getireceği günler gelecek.

  bazı insanların çıkıp ben buyum diyemediği bu ülkede herkesin kardeşçe bir türkü halinde söylemesi ne kadar güzel olur düşünülemez.zararın neresinden dönülürse kardır.birlik ve beraberlik diyorum.

  esmer dergisi çalısanlarına ve bize bu olanağı sunan insanlara teşekkür ediyorum

  esmer dergisi zevkle okudugum bi dergi hemen hemen tüm sayısı var desem yalan olmaz esmer dergisi tarih demek öz demek sosyal yaşamayı özgür ve kardeşce yasayabilmektir gerceklerin aynaya yansımasıdır

 • Fahri Murat
  Fahri Murat 17.10.2007 - 22:41

  aynı coğrafyada kendini farklı hissden ve bu yüzden ülkemizi savaş eşiğine getirenlerin dergisi

 • Harun Çat
  Harun Çat 18.07.2006 - 00:49

  popüler kürtür dergisi

 • Yiğit
  Yiğit 15.01.2006 - 22:53

  ALDANANLARIN DERGİSİ

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 27.03.2005 - 15:33

  biz Türklerin aklına hiç gelmemiştir herhalde Popüler Türk dergisi yapmak...'gereksiz' çünkü. burası bir ülke, içinde pekçok kökenden insan yaşıyor. Popüler Laz, Popüler Çerkes, Popüler Ermeni, Popüler Rum, Popüler Alman, Popüler İngiliz, Popüler Muhacir, uzar gider.
  sen kendini bu kadar ayırırsan herşeyi hak edersin...
  ayrıca tüm esmerler kürt müdür?
  tamamen mantıksız...
  baştan aşağı esmermiş, sayenizde kuaförler zengin olacak.

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir 26.03.2005 - 22:57

  amerikan ırkçılık anlayışını ülkemize getiren dergi ama bizde üstün ari ırk vaya zenci yokki anayasaya göre herkes eşit haklara sahiptir