Kültür Sanat Edebiyat Şiir

varak sizce ne demek, varak size neyi çağrıştırıyor?

varak terimi Fatma Öksüz tarafından 01.07.2006 tarihinde eklendi

 • Nurettin Aksoy
  Nurettin Aksoy 24.02.2008 - 18:36

  zerle mührenin aşkını pırıltısını, antik ve yeni mobilyanızda çerçevelerinizde bezemek istediğiniz her nesneyi en iyi bir şekilde Varak İle yapmanın gururunu yaşatır.

  Varak bu sanatsal anlayışla devam etmektedir. Sanal değil, gerçeği zerle mührenin aşkını Varakda Bulacaksınız.

  Zer : Sim Altındır.
  Altın Varak: İnce altın yapraktır.
  Mühre : Altın varağın, parlatmada kullanılan, akik taşından yapılan araçtır.

  Neden Altın Çerçeve
  Duygularınızı düşüncelerinizi, portrelerinizi, tablolarınızı, namelerinizi, değer verdiğiniz her şeyinizi altın varak kaplama çerçeve ile geleceğe sevdiklerinize aktarmanız en büyük armağanınız olacaktır.

  Varak İle Yapacaklarınız.
  Saray, köşk, kasır, villa, cami, kilise, havra, ev v.b. gibi yapıtlarınızın varakla bezenmesini istediğiniz yerlerde altın gümüş yaldız renklendirme işlemeleri Yapılır...

  Detaylı Bilgi İçin
  Altın Bezeme Sanat Evi - Altın Varak Ayna, Altın Varak Çerçeve

 • Halil Yavuzlu
  Halil Yavuzlu 22.02.2008 - 10:37

  YA YAKLAŞIK BİR AY ÖNCEYDİ ZANNEDERSEM KAYSERİ DEYDİM BİR ARKADAŞIMA ZİYARETE GİTMİŞTİM O BANA KAYSERİ GEZDİRİRKEN GÖTÜRMÜŞTÜ BİR MAĞZAYA İÇERİ GİRDİĞİMDE SANKİ ESKİ BİR OSMANLI SARAYINDA HİSSETTİM KENDİMİ AYNI DOLMABAHÇE SARAYINDAKİ GİBİYDİ MOBİLYALAR, AYNALAR, ÇERÇEVELER ÇOK DEĞİŞİKTİ.ADIDA YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM REMA VARAK MOBİLYA İDİ.ORDAKİ ARKADAŞLAR ANLATTILAR BANA ÇOK TATMİN OLDUM YANİ AKLIMA TAKILAN SORULARIN HEPSİNİDE SORMUŞTUM.KAYSERİ YE BİR DAHA GİDERSEM İLK UĞRAYACAĞIM YER KESİNLİKLE REMA VARAK OLACAKTIR.HA BİRDE BANA VERDİKLERİ KATOLOGDA İNTERNET ADRESLERİ VARDI ONUDA PAYLAŞIYIM. (www.remavarak.com)

 • Yasemin İzmirli
  Yasemin İzmirli 13.06.2007 - 17:54

  İzmir Alsancak Talatpaşa bulvarı sonundaki Aksoy Sanatevi adlı mağazayı gördükten sonra varağın ne olduğunu ve nerede kullanıldığını öğrendim.Daha cok dekorasyon maksatlı aksesuarlarda (ayna, çerçeve, sehpa, koltuk dresuar vs) kullanılan altın yada gümüş renginde varak ile çok şık ürünleri ve varak hakkında bılgıyı sıze de buradan öğrenebılırsınız.çok şık ve cok zengin çeşit ve cok uygun fiyatlarla.özellikle güneş şeklinde ayna modeline özellıkle bakmanızı önerırım, varağın en şık durduğu model olmus ben aldım 1 tane :-)

 • Zeynep Karakaya
  Zeynep Karakaya 12.04.2007 - 00:51

  varak osmanlı süsleme sanatıdır.arapça yaprak kelimesinden gelir.gümüş,altın,bakır diye üç renk alternatifi vardır.ve pek çok uygulama şekli vardır.gerçek altından(10*10cm) yapraklarda vardır ki bunlar artık günümüzde nadiren kullanılır.birde imitasyon(15*15cm) yaprak varak vardır.bir de folyo varak vardır.

 • Dilara Ates
  Dilara Ates 22.02.2007 - 19:40

  Bence el sanatlarında bir tür süleme şeklidir kitaplar olsun başka eşyalar üzerine yapılan bir tür süsleme aracıdır.

 • Bon Jovi
  Bon Jovi 08.11.2006 - 00:03

  bluzların üzerindeki parlak baskı bi anlamıda.....