Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

uzun gece yolculukları sizce ne demek, uzun gece yolculukları size neyi çağrıştırıyor?

uzun gece yolculukları terimi Onur Umut tarafından tarihinde eklendi

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı

  bismillah ilen...
  yollar gidilir hayli usanç vericidir lakin bu usancı yaşayabilmek ve tadabilmek için öyle oturduğun yerden 'yollar seni gide gide usandım,selvi boylu yarim nerde olsaydı yanına us\zanırdım'demekle olmadığı muasır bir fikir idir.yollarda sakal uzatmak uzayan sakallar ilen bir resim çektirip saklamak-sevgiliye verilmek üzre-yollar uzadıkça papaz olmak efdal idir.bahusus umumi helaların kullanılmamasına imtina edilmesi naçizane tavsiyyedir.bir tavsiyye daha; yokuş çıkar iken yekinmemek adaptan idir.uzayan yollara mukabil pencereden dışarı bakılıp 'bir arpa boyu gidilmemiş olması'ne hazin idir.efendim tebdili mekanda ferahlık vardır; tebdili rumuzda kerihlik...

  lügatçe:
  papaz olmak:1-saç sakal uzatmışlara verilen isim...profilden ilham ilen
  2-uzayıp giden yollar,şoför,muavin ilen kavgaya tutuşmak mizacdan ilham ilen...
  saygı ilen...

 • Ley Yam
  Ley Yam

  gökyüzünü rengini ve de ritmini farketmek için idealdir,bir de horlayan ademoğulları olmasa... :)

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  camdaki yansımanda görüğün gözlerinle hesaplaşıp uzun bi yolculuğa çıkmak geçmişte, düşlerde...kulağındaki melodinin içinde kaybolmak, okuduğun kitabın kahramanı olup farklı diyarlarda dolanmak...

 • Sener Kahraman
  Sener Kahraman

  kitap okumak için idealdir..(otobüs yolculuğunda) düşleri içinde iyi gelir..

 • Nesrin Gelincik
  Nesrin Gelincik

  Ne güzeldir...

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  yüzünü yüzüne dönüp, sözünü susa verip, kulağın melodiye bürünmüş hikayede, aklın kimbilir nerde; durmaz ki hep aynı yerde.
  her yer bir yerin dönüşü, her yer bir yerin gidişi.

 • Ayca Şen
  Ayca Şen

  benzin ve gece kokan konaklama yerleri,mahmur yüze çarpan serin hava,uykulu bi halle sanki mecburmuşcasına içilen karbonatlı çaylar,arabaların camlarına çarpan buz gibi sular,zaman içinde yolculuk yaptığım duygusu uyandıran evler,şeritlerin beyazlıkları,mırıl mırıl konuşan şoför ve muavinler..

 • Onur Umut
  Onur Umut

  al sana yarın bi tane daha,düşündükçe iyi uzuyo herşey gözümde...

 • Ali Erdem
  Ali Erdem

  Valla ben uzun gece yolculukları diye bir film adı hiç duymadım, bana yaptığım yolculukların zamanını ve sürelerini hatırlattı :)

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  terimi LSD açtığına göre bu kesin bi film ismi ha..

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  uzun gece yolculukları fln bakılmaz,hep yan cebe bi kitap dergi neyin sıkıştırılır ama hiçbir zaman da okuma fırsatı olmaz..

 • Ali Erdem
  Ali Erdem

  Uzun gece yolculukları iyidir, genelde uzun olurlar, bu yüzden onlara uzun gece yolculukları denir; birde bunların kısa olanları vardır, onlarıda kısa gece yolculukları diye çağırırız, uzun öğleden sonra yolculukları hiç çekilmez güneşin battığı yere doğru gidiliyor ise insan kendini retkit gibi hisseder, birde orta kısalıkta ikindi yolculukları vardır onlar bambaşkadır :)