Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • hayat10.05.2009 - 16:10

  Hayat bir ritime sahip ise bu kalbin(m) izdekiyle aynıdır.
  Hayatın ritimini fark etmediğini söleyenlere sorulacak tek soru en son ne zaman kalp atışlarını duydukları hayır hissetikleridir.

  Hayatın akışı var oluşu ve devamı tıpkı kalpimizin atışı gibidir aslında. Bir şekilde hareket eden oradan oraya süreklenen yer değiştiren yeni yerlerde yeni kişilerle toplanan ve eskilerden ayrılan hatta eskilerle belki ileride tekrar bir araya gelecek olan.

  Tıpkı atan bir kalpteki gibi toplanıp dağılan dostluklar tanıdıklar tanışıklıklar. İkiside hayatın hayatımızın kaynağı; belkide manası.

  Kalbimiz attığı için mi yaşamaktayız
  yoksa yaşamakta olduğumuz için mi atmakta kalbimiz.
  Hayat devam ettiği için mi bu ayrılılıklar; tekrar buluşmalar
  yoksa hayatı devam ettirenin kendisi mi bu ayrılıklarda gizli buluşmalar.

  Herkes ne kadar bağımsız görünse de ve rastgele dağılmış hayatlardaymışcasına dursa da yaşananlar; karşımıza her çıkan yeni yüz için hayat kendi ritminde bir yol çizer zamanı geldiğinde kesişecek yada ayrılacak olan

 • özgürlük10.05.2009 - 15:54

  Özgürlüğümüzün bedeli olmuş kölelik. İnsanlar bu devirde özgür olduklarına inandırılmak için köle olmayı kabul etmişler. Bu devrin en büyük yalanı en büyük köle taciri bize özgür olduğumuzu söyleyenler. Halbuki insan köle olduğunu anladıkça özgür kılabilir ruhunu ve bu sahte özgürlük için satılamıyacak kadar değerlidir insan ruhu. Yanisi insanı köle yapmanın en kolay yolu özgür olduğuna inandırmak ve özgür olmanın yegane yoluda köle olduğumuzu kabullenmektir. Ah modern dünya dedikleri girdapta sürüklenen insanlar-ruhlar bunu görebilse.

  O zaman sahte özgürlük vaadlerinin ve bu vaadlerin sahiplerinin kölesi olmaktan kurtulabilirler ancak. Zincirleri elle tutulmuyor bu devirde kölelerin zincirsiz-kablosuz bir kölelik bu, o yüzden görmek-kırmak için bu zincirleri bakmak değil düşünmek gerekli bu devirde

 • ölüm07.05.2009 - 11:17

  hayatın, ömrün manası bekleyiş; umudu, aşkı, heyecanı, sevinci, hüzünü ve en önemlisi de ölümü. hayat belki de sadece ölümü beklerken geçen süre kim bilir ama bir yerlerde ölümden daha fazla beklenen bir şeyler var; olmalı...(ah.üsrev)