Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • goran bregovic26.11.2006 - 04:51

  Eski Yugoslavya'nın gelmiş geçmiş en iyi bir kaç Rock gurubundan biri ve yaklaşık 20 senelelik mazisi olan Bijelo Dugme'nin (Beyaz Düğme) söz yazarı vede bas gitaristi.Bir zamanlar şarkıcı Sinan Erkoç'un tuvaleteyken beseteledim dediği 'Oynada oyna' şarkısının orjinalinin sahibi.Siz onu bide o guruptaki performansıyla izleyin.Goran Bregoviç Bijelo Dugme gurubunu dağıldıklarının üstünden çok süre geçmesinden sonra geçen sene toplayıp eski şuandaki parçalanan eski Yugoslevya ülkelerinin başkentlerinde çok büyük konser turneleri yaptı her konseri her ülkenin başkentini stadyumlarında yaptı vede her konserde yaklaşık 200 bin fanatik seyircisi vardı.

 • dino marlen26.11.2006 - 04:34

  O benim bildiğim Dino Merlin Bosnalı müslümanlarının oluşturduğu solsistlerinin müezzin olduğu Pop- Rock gurubu.Son albümlerinin ismi 'Burek' yani 'Börek'(Şarkının yarısından fazlası Türkçe kelimelerle dolu) .Türkiyede Boşnak göçmenlerinin olduğu yerler dışında pek tanınmıyorlar ama Balkan ülkelerinde çok seviliyorlar.Şarkı sözlerini anlamazsanız bile şarkıların melodileri ve soundları çok hoştur.Lime wire'dan şarkılarını indirip gönül rahatlıyla dinleyebilirsiniz.

 • Merlin26.11.2006 - 04:21

  Bosnalı Müslümanların oluşturduğu solistinin müezzin olduğu efsane Pop-Rock grubunun ismi.Son albümlerinin ismi 'Burek' yani 'Börek' :)

 • dire straits26.11.2006 - 04:00

  Neyi mi çağrıştırıyo? Anlatsam sayfalar yetmez.Onlar çok ayrı bişey.Organizatörlerin neden hala getirtmediğini anlayamadığım olağan üstü.............. bi grup.Anlatamam...

 • hidayet türkoğlu26.11.2006 - 03:49

  Türkiyenin milyarca dolara yapamiyacağı reklamı sırtında TÜRKOĞLU yazan formayla 3.5 milyar kişinin izlediği bi platformda yapıp ülkemizi temsil eden bir TÜRK çocuğu.