Kültür Sanat Edebiyat Şiir

  • Niğde23.10.2006 - 12:02

    birde tarihci42 nickli konyalı yada aksaraylı arkadasımızda niğdeyi sapa bi yerde kalmış il olarak yazmış :) bu yoruma gülüyorum.eminimki o yorumu okuyan çoğu kişide gülmüştür.kardes,niğde türkiyenin başkentinin yanında.iç anadoluda.türkiyenin ortasında.hani o senin gelişmiş güzel memleketin aksaray varya,orası niğdenin yavrusu.niğdeden doğdu.gelişip gelişemesi ayrı bi olay.aksaray gelişsin.farketmez.benim kimliğimde niğde yazıyor.gurur duyuyorum.yanlış anlamayın.körü körüne bir milliyetçilik yapmıyorum.ama emin ol ki tarihci42 aksarayın gelişmesi beni gururlandırıyor.çünkü sizin için çalışanlar niğdelidir.geçmişini unutanların geleceği olmaz sözünü hatırlatıp,hepinizin ramazan bayramını tebrik ediyorum.

  • Niğde23.10.2006 - 11:52

    24 yaşındayım ve doğma büyüme niğdeliyim.yaptığınız yorumları okudum ve özellikle macur arkadaşımın yorumlarına katılmayıp,niğdeyi tanımayanlara,niğdeyi kötü tanıttığı için kendisine kişisel bilgiler bölümüne niğde yazmamasını öneriyorum.çünkü arkadasımız niğdeli olmaktan utanıyor.yorumlarını okuyanlar bunu anlar.niğde yazmayı bile becerememişin arkadaşım.nide yazmışın.lütfen bir bilgin olmadığı halde yorum yapma.o senin anlattığın yer çöpler,pislikler falan niğde de yok.yıkık kaldırımlar falanda yok.beni ara ben sana niğdeyi gezdireyim.belki başka bi yeri sen niğdeyle karıştırdın.

  • rakı şişesinde balık olmak23.10.2006 - 11:42

    bana bişeyi çağrıştırmıyor.içmiyorum içeni de sevmiyorum.niye içiyonuz kardesim? içince geçiyormu? ben hiç içmedim ve dertlerimdende değişik şekilde kurtuluyorum:D