Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • soner yalçın29.09.2006 - 22:43

  Sayın EINSHOWER ufak bir ayrıntıyı atladım, Soner Yalçından yola çıkarak Sn. Necati Şaşmaz'ın Polat Alemdar karakterini ölçüsü belirlenmeden kalas şeklinde nitelendirmektesiniz. Kalasın ölçüsü kaçtır? Yani takım elbisesinin ütüsünün genişliğimidir. Siz hiç ABD yapımı yada Ingiliz yapımı James Bond vb. film seyrettinizmi? Onların kavgaları esnasında giydikleri takım elbiselerinin ütü genişliklerini görmedinizmi ki; Polat Alemdar'ın elbisesine kafayı takarak sevgili Soner Yalçın'ı eleştiriyorsunuz. O sizin kadar dikkatsiz midir?

 • ilber ortaylı29.09.2006 - 15:01

  ne TÜRK'lüğümüz nede TÜRK İSLAM tarihimiz hakkında doğru dürüst bilgiye sahip olmayan halkımıza, atalarımız hakkında bilgi toplayıp TÜRK tarihini tanıtmaya, anlatmaya çalışan bir zata saygı ve sevgiden başka ne beslenebilirki? Ancak değerli yazarımızın, Kapadokya Mehmedşakirpaşa! medresesini! ! ! Kapadokya Üniversitesi'ne! ! dönüştürülmesi operasyonunda desteğinin alınmış olması, onun birileri tarafından istismar edilmiş olabileceğini hatırlatıyor bana.

 • hakkı devrim29.09.2006 - 14:59

  Adı üstünde Devrim gibi bir yazar.

 • alev alatlı29.09.2006 - 14:12

  Alev Alatlı hakkında detaylı bilgi edinme ihtiyacım bugüne kadar olmamıştı. Kendileri Aydınmıdır! Karanlıkmıdır tam olarak burada yorum yapmak istemiyorum ancak Sevgili S.Y'nin Efendilerini ve bahsi edilen zadeleri incelediğimde, hele hele 2nci kitabın 415 ila 427nci sayfalarını okuduğumda kimin kim olduğunu ve sn Alev Atlınında adından bahisle ve şahit oldugum veçhile Kapadokya Şakirpaşa medresesini, desteğini aldığı bazı zatışahanelerle KAPADOKYA üniversitesini kurduğunu biliyorum. Dolayısıyla sözkonusu yazarımız bana Kapadokyayı! ! ve Sn Bartelemous'un Kapadokyayı ziyaret! ! aşkıyla yanıp tutuşmasını anımsatıyor. YORUMSUZ