Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • agop dilaçar06.12.2010 - 11:09

  TDK nın başına getirilen ermeni asıllı vatandaş.. Garip bir durum..

 • TRABZON OF ÇATALDERE KÖYÜ15.05.2010 - 19:50

  Keşke Bölümlü Beldesinden ayrılmasaydınız da yolunuz suyunuz vs. sosyal ihtiyaçlarınız profesyonelce halledilebilseydi.. Gerçi siz sonradan tekrar ikiye ayrıldınız bildiğim kadarıyla..

 • münafık08.09.2006 - 19:11

  Bakara Suresi:
  8. İnsanlardan bazıları da vardır ki, inanmadıkları halde 'Allah'a ve ahiret gününe inandık' derler.

  9. Onlar (kendi akıllarınca) güya Allah'ı ve müminleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir.

  10. Onların kalplerinde bir hastalık vardır. Allah da onların hastalığını çoğaltmıştır. Söylemekte oldukları yalanlar sebebiyle de onlar için elim bir azap vardır.

 • kafir08.09.2006 - 19:02

  Bakara Suresi:
  6.Gerçek şu ki, kafir olanları (azap ile) korkutsan da korkutmasan da onlar için birdir; iman etmezler.
  7.Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Onların gözlerine de bir çeşit perde gerilmiştir ve onlar için (dünya ve ahirette) büyük bir azap vardır.

 • namaz08.09.2006 - 18:56

  Bakara Suresi 45.Ayet:
  Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin. Şüphesiz o (sabır ve namaz) , Allah'a saygıdan kalbi ürperenler dışında herkese zor ve ağır gelen bir görevdir.

 • Senkronizasyon15.07.2006 - 12:43

  OYUN SENKRONİZASYONU VE FRANSA:
  Ilık bir Kasım gecesiydi. İnönü Stadı dekorsuzdu. Çünkü ne yazık, az seyirci gelmiş. Buna rağmen, son dünya ve Avrupa Futbol Şampiyonu Fransa, hem çağdaş futbol dersi, hem de unutulmaz bir futbol resitali vermiş. Bilhassa maçın 1. devresinde. (0-3)

  Bu takımın başında bir oyun ideoloğu vardır (Zidane) . Müthiş bir oyun yönlendirme zekasına sahip olan Zidane, gerçek ekibinin ilham kaynağıdır.

  Ayrıca, Fransa 'A' Milli Takım, yeni bir futbol ideolojisi ve oyun felsefesin lanse etmiştir: 'Şahsi ve kollektif oyun yaratıcılığı, oyun sosyalizasyonunu, mükemmel oyun komünikasyonu, kollektif oyun sorumluluğu ve oyun özgürlüğü'. Fakat parlak bir 'Oyun senkronizasyonu', bu takımın çok etkili bir oyun özelliğidir.

  'SENKRONİZASYON', Fransızca bir terimdir. TV ve filmde görüntüyle ses arasında uygunluk, eşleme, eşzamanlılık vb.

  KİLİT İSİMLER DEĞİŞMEZ
  Bir oyunu gerçek 'SENKRONİZE' etmek, futbolun her döneminde en büyük ustalığıdır. Çünkü oyunda motorsal-oyunsal kompleksi, psiko-sosyo kompleksi ile başarılı şekilde monte etmek gerekir. Bu uzun vadeli bir prosedürdür. Futbol hocası ve 'kilit' oyuncu kadrosu asla değişmez, minimum 3 yıl. Takımdaki yönlendirme zeka ve kabiliyeti, enformasyon akıntısı, düşünce çabukluğu, komünikasyon ağı, taktiksel endükasyonu, 'SENKRONİZASYONUN MOZAİKTE', bunlar, çok kıymetli taşlardır.

  Hatırlamak gereği var; Türkiye 1. Ligde 'SENKRON' (Senkronizasyonu uygulayan) takımlar vardı: 'GÖZTEPE' (Adnan SÜVARİ) , 'ESKİŞEHİRSPOR' (Abdullah GEGİÇ) , 'TRABZONSPOR' (Suat ÖZYAZICI) , 'BEŞİKTAŞ' (Gordon MİLNE) , 'GALATASARAY' (B.BİRCH, F.TERİM) , 'FENERBAHÇE' (T.VESELİNOVİÇ) . Bu hocalar, takımlarında 3-4 yıl aralıksız görev yapmışlardır.

  Sonuç olarak, Fransa, teşekkürler ve mersi.

  ABDULLAH GEGİÇ (Üstteki yazının tamamı eski tarihli bir gazeteden alınmıştır.)

  İşte Senkronizasyon sorunu yaşayan bir futbol adamı