Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Mevlana Halid-i Bağdadi31.07.2007 - 14:01

  İnsanın gönlü ne isterse, ne tarafa meylederse, Allahü teâlâ onu verir. Onun için hep iyi şeyler isteyelim, ahiretimize yarar şeyler isteyelim. Abdullah-i Dehlevi hazretleri, Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerine, benden bir şey iste ama tek şey deyince, o da, dinim için dünyalık istiyorum demiş. Bu çok önemli.

  Birisi, Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerinin yanında, komşusu bir şarapçıdan bahsederken ucba kapılarak, çok şükür biz onun gibi değiliz, der. Bunun üzerine, Mevlana Halid-i Bağdadi hazretleri, biz çok şarapçı gördük ki, sonunda tevbe edip, imanla gitti. Nice şeyhler gördük ki, sonunda sapıtıp imansız gitti, der. Bunun için, hadis-i şerifte, İbadet yap, arkasından tevbe et, buyurulmuştur.

  Mevlana Halid hazretleri buyuruyor ki 'Bu yolun büyükleri kendilerine bağlı olanlardan gâfil değildir. Onlara kimse kafa tutamaz. Onlara kafa tutanın işi de, başı da, saâdeti de gider'.

  'Evliyânın kalbleri, ilâhî nûrların çıkıp geldiği kaynaklardır. Onların hoşnut olduğundan, Hak teâlâ da hoşnuttur. Onların kalblerinde yer eden, büyük devlete kavuşmuştur'

  BÜYÜKLERİMİZİN KALBLERİNDE,DUALARINDA OLURUZ İNŞ.

 • forum31.07.2007 - 12:58

  FORUM sizce ne demek, FORUM size neyi çağrıştırıyor? ]]HARİKA BİR SORU...
  HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSULMASI.İNANDIKLARINIZI İNKAR EDİP,İNANÇSIZ İMANSIZLIĞA YOL ALMAYI.HAKKINIZI ARAMAMAYI BANA ÇAĞRIŞTIRDI...SBEBPSİZ BU KADAR LATİFE BOŞTA OLMAZ DEĞİLMİ?

  FETHULLAH GÜLEN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE AKTARMA YAZILARIMIN SİLİNMESİNE TEPKİ VERDİĞİM HALDE,YAZILARIMI YAYINDAN KALDIRAN EDİTÖR KARDEŞLERİN SESİZ KALMASI DİLSİZ ŞEYTAN OLMAKTIR.YÖNETİLMEYİN YÖNETİN.YÖNETİCİ SADECE SİZİ YARDANDIR...

  FETHULLAH GÜLEN


  Bu mesaj şu anda yayında değildir.
  Rahman'ın Has Kullarından.
  “Kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) “Selam! ” derler (geçerler) ” (Furkan 25/63)

  FETHULLAH GÜLEN


  Bu mesaj şu anda yayında değildir.
  BU KÖŞEDE ÖZGÜRLÜK VARDI SANIYORDUM YANILMIŞIM ANTOLOJİ.COM EDİTÖRLERİ
  FETHULLAH GÜLEN sizce ne demek, FETHULLAH GÜLEN size neyi çağrıştırıyor?
  DİYE SORABİLİYORLAR CEVAPLAR HOŞLARINA GİTMEYİNCE YAYINDAN KALDIRIYORLAR SANIRIM. GÖRENLER GÖRMÜŞ OKUYANLAR OKUMUŞ MALİSEF.
  SADECE ALINTI Bİ YAZI AKTARDIM TARAFTARCA OLDU SANIRIM.İNKAR ETMİYORUZKİ KİMİZ NEYİZ DİYE BİZLERDE HAMDOLSUN.
  KARALAYANLARA EYVALLAH DEMEKTEN SE YAZILARIMIZIN SİLİNMESİNİ HATTA KAYDIMIZIN İPTALİNİ DAHİ GÖZE ALIRIZ.


  FETHULLAH GÜLEN


  Bu mesaj şu anda yayında değildir.
  Meyve veren ağaçların kaderidir taşlanmak. Allah, bazılarını zaaflarının zebunu yaparak o şeylerin peşinden koştururken, bazılarının ulvî gaye ve ideallerinin peşine de milyonları takarak, onlar vasıtasıyla bütün dünyaya mürebbiyelik, öğretmenlik, üstadlık, mürşitlik yaptırıyor.

  KALDIRILAN YAZILARIMIN BU FORUMDA SEBEBİNİ AÇIKLAYAN ÇIKMADI ŞİMDİYE KADAR..ÇIKMAZDA İNŞ.
  MAHŞERDE GÖRÜŞÜEBİLMEK DİLEĞİYLE.HELLALLİK ALMADAN BU DÜNYADAN GİTMEYİ NASİP ETMESİN MEVLAM.....
  ALLAH C.C SAHİBİMİZ HIZIR A.S YOLDAŞIMIZ OLSUN....

  DİLSİZ ŞEYTAN OLMAYALIM SİZLERDE HAKKINIZI ARAYINIZ DEVAM TEŞVİK BEKLİYORUZ.....

 • fethullah gülen24.03.2007 - 12:30

  HAK YOLUNA KENDİNİ ADAMIŞ DÜNYA NİMETLERİNDEN UZAKLAŞMIŞ İNSANLIĞA DOĞRUYU GÜZELİ GÖSTERİP HİZMET ETMEK İÇİN BU KADAR İNSANI TOPLAYABİLMİŞ...GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ.
  FETHULLAH GÜLEN İSMİNİ ZİKREDERKEN BİR KEZ DURUP DÜŞÜNÜLMELİ...
  Nerede meyve var ise orada mahallenin haylaz çocuklarının taşları da mutlaka var. Ama bu çocuklar şer güçlerin güdümünde bu yüzden neyi taşladıklarını bilmiyorlar.
  Bilseler belki o taşları kendi nefislerine atacaklar. Ama heyhat ki, eski çağda olduğu gibi yeniçağda da hak ve hakikat temsilcileri sırf bu meyveler yüzünden bir cani gibi kovalanacaklar, iftiraya maruz bırakılacaklar ama bütün bunlara rağmen bu hak yoldan bir teki bile yolundan dönmeyecekler Allah'ın izniyle.