Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • galatasaray10.12.2008 - 23:27

  Seviyoruz seni canu gönülden Cimbomum! ..

 • abdülhamit02.11.2008 - 14:10

  www.ikinciabdulhamid.com

  Bu site; yaşadığı dönem içerisinde yanında kendisini anlayabilecek çapta bir deha bulamayan, bir nesle sadece basit siyasi hesaplar uğrunda 'kızıl sultan' kimliğiyle tanıtılan ve değeri, dehası ve isabetli politikaları zaman geçtikçe çok daha iyi anlaşılan Ulu Hakan II. Abdülhamid Han hatırasına yayın yapmaktadır.
  Sitemizde kategoriler halinde arşivlediğimiz muteber materyaller sayesinde II. Abdülhamid'i icraat, fikir ve şahsiyet zaviyelerinden hakikate uygun bir biçimde anlatabilmeyi, fotoğraf galerimiz ile sizi biraz da olsa o dönemlere götürebilmeyi ve forum alanımızla da her mevzuda fikir ve bilgi paylaşımını sağlayabilmeyi amaçladık.

  Umarız ki, II. Abdülhamid Han'ı hakiki kimliğiyle anlatabilmek adına tasarladığımız bu site, barındırdığı belgelerle bu mesele hakkında bilgiye ihtiyaç duyan her kesimden insanın ihtiyacına cevap verebilir.


  ABDÜLHAMİD'İ ANLAMAK, HERŞEYİ ANLAMAK OLACAKTIR. (N. Fazıl KISAKÜREK)

 • necip fazıl kısakürek01.11.2008 - 14:01

  www.n-f-k.com

  n-f-k.com, ülkemizin 20. yüzyılda yetiştirdiği en büyük sanat, fikir ve aksiyon adamlarından olan Merhum Üstad Necip Fazıl Kısakürek anısına yayın yapmaktadır.

  Ana sayfamızdaki linkler vasıtasıyla Üstad'ın fotoğraflarına, kısa bir biyografisine, hakkındaki dosya arşivimize, şiirlerine, kaleme aldığı bazı yazılarına, hakkında yazılanlara ve fikirlerinin, kişiliğinin, aksiyonunun, hayatının, eserlerinin etrafında paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza ulaşabilirsiniz.

  Umarız ki bu çalışmamız, yeterince anlaşılmamış olan bu dahi fikir ve sanat adamının hakkıyla idrak edilmesinde bir nebze de olsa katkı sahibi olur.


  Yarın elbet bizim, elbet bizimdir;
  Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir! ..