Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • deccal07.07.2010 - 13:46

  DECCAL bence, şu an başında oturduğum Bilgisayar ve onun belâlı tarafı olan İnternet. Tüm dünyayı fethetti. Bir ucdan bir uca dünya dümdüz oldu.En Güzel şeyler onda,en iğrenç şeyler de onda.'Sanal dünya' diyenler çok doğru söylüyorlar
  Herkes. ne ararsa orada buluyor.Yaşadığımız dünyada öyle değilmi? .
  İnsanları yönlendirmek,yalan yanlış inandırmak falan. Önceleri Televizyon diye düşünmüştük fakat İnternet korkunç derecede toplumu avucuna aldı.İnternet'te her gördüğünüz ve okuduğunuz gerçek olmayabilir.Çok iyi tahlil yapınız.Teknoloji her şeye müsait,iyiyede kullanırsınız kötüyede..

 • SAMSUN ALAÇAM ETYEMEZ KÖYÜ07.07.2010 - 13:35

  İlk söyleyeceğim şudur! Bir defa halkımız şu uyduruk masallara inanmaktan vaz geçmedikçe bir çok tarihi bilgiyi yalan yanlış kafamıza sokacaklar. Bu köyün esas adı ETYEMEZ değil, 'ETCEMEZ köyüdür.Misafir gemiş imiş,et yememiş onun için köyün adı etyemez olmuş falan bir sürü safsata. Benim çocukluğumda bu hikayeler yoktu.Ne zaman yakıştırıp uydurdular Maaşallah köy halkına. 63 yaşındayım ve be halâ köyün adını Etcemez olarak söylüyorum,dilime yerleşmiş taaa..Çocukluğumdan beri.

 • patates30.10.2005 - 23:35

  Askerliğimi çağrıştırıyor,cumartesi günü öğle yemeğinde hep patates olurdu, bayrak merasimine geç kalmamak için çabuk,çabuk yemeye kalkışırdık o zamanda hep ağzımı yakardım çabuk soğumadığından.

 • 11 ayın sultanı30.10.2005 - 23:28

  Sultan sofrası gibi sofralar kuruluyor,bir ay boyunca sultanlar gibi doyunuyoruz,iftarlara davet edilip,Sultanlar gibi ağırlanıyoruz.Onbir ayın sultanı geçip gittikten sonra kurduğumuz sofraların masraflarını onbir ay boyunca ödemeye çalışıyoruz ki,bir daha ki Onbir ayın sultanına borçsuz ulaşabilelim.

 • zekeriya beyaz30.10.2005 - 23:12

  zekeriya beyaz adaşımdır.Nasrettin hocayı hatırlatıyor bize.Sıradan din adamlarına benzemediği için çok tartışılıyor.Dobra,dobra bir insan,içi dışı bir, riyakarlık yok. Dine inanan,dini didik,didik diklemenin faydasız olduğunu bilmeli, olur olmaz sorular sorup, sonunda şunu demek istemiş,yok böyle demiş gibi gereksiz lakırtılar yapmakta çok yanlış olur
  Dinin özünü bırakıp teferruatla uğraşmak,samimi bir dindarlık olmasa gerek...nasrettin hoca mizahzenliği ile her meseleye gerekli cevabı veriyordu şimdi Zekeriya Beyaz bana nasrettin hocayı çağrıştırıyor.