Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • adıyaman / menzil köyü17.02.2005 - 04:03

  Allahu tealanın kelamı olan kur'anı kerimde tarikat ve şeyhlerden bahsedilmemesi insanı şaşırtmalı mı? ? :(
  Kur'anda 'sadıklarla beraber olun' deniyor değil mi.. ben bilmem? bilmesi gerekenler bilemli ama, 'Allah dostları öyle insanlardır ki onları görmek insana Allah'ı hatırlatır' diyor bir zat. ve kendisine tabii olanlara değil kendisini sevmeyenlere bile ilk görüşte Allah-u tealayı hatırlatan ve insanları sadece hayra ve Allahu tealaya itaate davet eden kamil bir mü'mini, popülist yaklaşımlar ve klişe sözlerle eleştirmeye çalışıyorsunuz. ve bu insanların yaptıklarını islama zıt birşeymiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz. islama onlardan daha tabii imişcesine.
  Allahu teala herşeyi gören ve bilendir. apaçık yaptıklarımızıda, gizli yaptıkalrımızı da.. Mahser günü ortaya çıkacak mutlak gerçeklik inşaallah boyunlarınızı bükmez, o zamana kadar doğruyu bulmuş (en azından doğruya yanlış dememeyi öğrenmiş) olursunuz umarım.
  selam ve dua ile..

 • kurtlar vadisi10.02.2005 - 18:45

  anlamsız boş geyiklerin sıklıkla kullanıldığı ve dizi sonrası insanlara vecize diye yutturulduğu, insanların kendilerini müptelası olduğuna inandığı ama aslında sadece herkes izliyo diye izlediği bir saçmalık silsilesi..

 • fethullah gülen10.02.2005 - 18:42

  eğitim konusunda islama, müslümanlara verdikleri hizmetler dolayısıyla takdire şayan bir insan. Allah onlardan razı olsun. Her ne kadar kendisini onun bağlısı onun zümresi sayan insanlardan gördüğümüz bazı hal ve hareketler varsa da bunları o insana mal etmek insafsızlıktır. Bu şekilde düşünmeyi adet edinmiş insanların var olduğu bilinciyle yazmış bulunuyorum..
  Son söz Allah-u teala onlara hizmetlerinin devamı için hayırlı uzun ömürler versin, mekanları cennet olsun inş..

 • adıyaman / menzil köyü10.02.2005 - 18:38

  babanın diyarı..
  Asr-ı saadetin millenium versiyonunun uygulandığı mübarek belde.
  toprağına yüz sürülesi evliyalar beşiği.

 • ırak savaşı10.02.2005 - 18:12

  bana 'özgürlüğe hayır! ! ' dedirten şey.
  Allah Iraktaki kardeşlerimize yardım etsin.
  Zalim bir müslümandansa adil bi kafire güvenmeyi doğru bulanların hayal kırıklıklarına neden olmuştur bu şey.