Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Şiir Yarışması
 • mahir çayan13.12.2004 - 15:05

  çok merak ediyorum. acaba o donemde onunla birlik olan kurtlerin o zaman solculuk adi altinda kürt faşizanlığı yaptığını hic anlamışmıdır. Acaba bir kere olsun bunlar tarih olacak ve ben hatalarimla başkalarının maşası olarak bu millete bu devlete bela oluyorum demişmidir. Yoksa sacma inançları için macera yolları yerine bende adam olayım, insan gibi konuşarak anlaşayım diye düşünmüşmüdür.

 • fethullah gülen09.12.2004 - 17:27

  din rantiyecisi
  insan etkilemesini bilen dolandırıcı
  Güzel dinimizi amacları için kullanan kişi

 • sarıkamış faciası08.12.2004 - 16:53

  Enver paşa inkılap tarihimizin en önemli şahsiyetlerinden biri. Enver paşa hürriyet kahramanı, turan düşüncesinin yaratıcısı, idealist Türk büyüğümü yoksa hayaleri ile yıkılmakda olan bir imparotorluğu olacağından daha kötüye sürüklemiş, bu vatanın binlerce evladını sarıkamış da mısır da (kanal harekatı 2 defa yapılmış 1. sindeki kıyımdan sonra ısrarla yüzme bilmeyen anadolu çocuklarına bellerinden kabak bağlayarak 2. si yapılmış kanal gene çıplak mehmetcik cesetleri ile dolmuştur.) hiç uğruna feda mı etmiştir.

  Enver paşa bütün ittihatcılar gibi müthiş bir teşkilatcı; zor durumda donanması bitmiş bir imaratorluk ordusunu 10 sene savaşacak halde tutmuş fakat kötü bir asker. Kötü bir kurmay. ülkeyi maceralara sürüklemiştir.Ama çağ Maceraperestlerin, tutkuların hakim olduğu çağındır. 10000 vatan evladının ölmesi 90000 kişilik yazlık kıyafetli ama tam techizatlı ordunun dağılmasının tek sorumlusudur. Sadece sarıkamış değil ordunun başında olmasa bile kanal felaketleri unutulmamalıdır. Sorumlu gene Enver Paşadır.

  En büyük hatası her zaman ya tutarsa mantığında olmasıdır. Tutsa imiş şu an 96 da ülkemize gelen naaşının başında bütün Türk ulusu nöbet tutuyorduk.