Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • üç hürel19.04.2004 - 00:46

  - Üç kardeşden oluşan ve üylerinden Feridun Hürel'in bestelerini seslendiren, kendi imalatları ensturmanları çalan, 'Üç Hür Kel', 'Üç Hürel Bir Penaltı' türü espirilere konu olan Anadolu Rock grubu.

 • sahne19.04.2004 - 00:39

  Tozu bağımlılık yapan kutsal bir mekan

 • tiyatro13.04.2004 - 01:46

  Yaşamın bir aynası olan,
  insanı, insana, insanla anlatan ciddi bir şakadır

  Bence 'suya yazı yazma sanatı' olarak adlandırılabilir. O kadar çalışma, o kadar çaba, o kadar ortaya konan duygular ve bir anda dalgalar şeklinde dağılıp gidiyor. Kimler, suya yazı yazılırken fark edebiliyor, kim de ne kalıyor bu fark etme durumundan sonra bilinmez.

 • ozon12.04.2004 - 02:38

  Leke çıkarmada da kullanılan, 3 oksijen atomunun birleşmesinden oluşan, uçucu, sarımsak kokulu, güçlü bir mikrop öldürücü, yüzme havuzlarına da katılan ve mayo renklerimizin açılmasına neden olan bir molekül. Ayrıca deliği ile meşhur, güneşin ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden dünyamızı ve tabi bizi koruyan bir de tabakası var. Bunun yanında en sık bu isim ile 'bu üründe ozon tabakasına zarar veren kimyasal maddeler bulunmamaktadır' ibaresinde karşılaşmaktayız.

 • sibel kekilli12.04.2004 - 02:18

  - Porno filmi çektiği ortaya çıkmasaydı burada ve çoğu mekanda isminin geçme ihtimali çok düşük olan bir kişi.
  - Ne kadar hayatta başarısız, bir şey üretemeyen insan varsa, geçmişi ile uğraşıp kendini tatmin etmede kullandığı isim.
  - Medyanın gökte ararken yerde bulduğu malzeme.
  - Yaptıklarının arkasında durmayı bilen bir kişi. Bir çok malum kişi böyle bir şey ortaya çıkması durumunda 'Beni kandırdılar, gizli kamera kullandılar' gibi savunmaya geçebilirdi oysa...

 • yanlis anlasilma12.04.2004 - 02:11

  - Anlaşılmamaktan daha kötü bir durum.
  - 'Beni bir sen anladın sende yanlış anladın' sözünün fiili.
  - Bazen susmamızın nedeni olan bir korku.
  - İnternet sohbetlerinde, mimikler ve ses tonları ile desteklenmeyen sözcüklerin ortaya sık olarak çıkarabildiği bir durum.
  - 'Anlattıklarınız karşınızdakinin alayabildiği kadardır' sözünde olduğu gibi bazende söylenenlerin boşa çıkması durumuda bunun bir başka versiyonudur.