Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Arman Piliçoğlu
Arman Piliçoğlu

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LÂFA BAKILMAZ.! ŞAHSIN GÖRÜNÜR RÜTBEÎ AKLI ESERİNDEN...

 • marjinal25.11.2010 - 09:28

  MARJİNAL evet değişkenlik, ayrı olmak anlamlarını çeşitli görüş açısından bakıldığında daha değişik negatif veya pozitif anlamlar çıkarmak mümkün.

  Ben ise şu soruyu soracam: ALBERT EINSTEIN'a MARJİNAL diyebilirmiyiz?
  Bence EVET, nedeni:
  Albert Einstein fizik alemine dalmış, atom teorisi ve atomu parçalama çaılşmaları yaparken ve daha hiç bir ispat ortada olmadığı zamanlar meslektaşları, diğer fizikçiler gülüp, yahu sen de neyle uğraşıyorsun hiç atom parçalanır mı? diye alay ederlermiş. Albert Einstein bir gün dayanamayıp demiş ki: I THINK DIFFERENT
  yani BEN FARKLI DÜŞÜNÜYORUM...

  Evet farklı düşünmek, alışıla gelmişin dışında olmak çoğu zaman yeni bakış açısı açıyor ve hiç düşünülmemiş bir yeni yollar gösteriyor. Ben bu FARKLI DÜŞÜNMEK, FARKLI YAŞAMAK prensibi edindiğimden bu güne kadar çok faydasını gördüm. Tolerans göstermeyenler tutucu, konservatif olanlar benimle alay ettiler tıpkı Einstein'a gülenler gibi. Bende güldüm ama hala FARKLI düşünüyorum ve düşünmekte devam edeceğim.
  Şöyle bir düşünelim: yatay konumda çalışan bir cihaz var ve herkes tarafından bilinen uzun zaman çeşitli şirketler tarafından imal edilen bir cihaz. Ben bu cihazı gördüğümde ACABA DİKEY konumda çalışırsa ne olur diye sormaktan kendimi alamam.

  THINK DIFFERENT for a BETTER WORLD & LIFE
  (daha iyi bir dünya ve yaşam için farklı düşünün)
  hatta daha da ileri gideceğim:
  BE MARGINAL and SPEAK DIGITAL (IO IO IO IO)
  (Marjinal ol ve dijitak konuş.. ay O ay O ay O)

  selam ve sevgiler
  Arman Piliçoğlu

 • akıllı bıdık25.11.2010 - 09:05

  BIDIK benim köpeğim. Ama afacan akıllı ele avuca sığmayan anlamına gelir. ben Bıdık kelimesini çok severim. iyi hisler sevimlilik simgesi ayni anda akıllı ama afacan yani gözlerinden kıvılcımlar olan.... bunlar aklıma geliyor BIDIK deyince..

  iyi günler.
  Arman Piliçoğlu