Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Portakal Çiçeği
Portakal Çiçeği

GELDİM, GİDECEĞİM&#59 Bİ HAYRIM OLMADI DÜNYAYA...BİR HAYRIM OLSUN DİYE İLK DEFA GİDECEĞİM SANDIĞA&#59 ''HAYIR''IMIN HAYRINI GÖRSÜN ÜLKEM.!

 • çanakkale ağlar05.08.2010 - 12:33

  Uzun ve yorucu bir seferden dönen Dumlupınar denizaltısı, Nağra Burnu açıklarında İsveç bandıralı Nabuland Şilebi ile Çarpıştı. Sessiz, soğuk ve bulanıktı gece. Başından aldığı şiddetli darbe ile Dumlupınar birkaç saniye içinde sulara gömüldü. Gemideki 81 kişilik mürettebattan sağ kalan 22 kişi, geminin arka bölümündeki torpido dairesine sığındı. Mahsur kalanların su yüzüne fırlattıkları telefon şamandırasıyla gemi ile irtibat sağlandı. Sağ kalan 22 kişiyi kurtarmak için herkes seferber oldu. Bu arada oksijeni idareli kullanmaları için, gereksiz yere konuşmamaları, şarkı türkü söylememeleri ve sigara içmemeleri konusunda uyarılar yapıldı. Ancak saatler süren kurtarma çalışmalarının sonunda, umutların tükendiği anda karanlıkta bekleyen 22 kişiye, herşey yine aynı sözcüklerle anlatıldı; konuşabilirler, türkü söyleyebilirler ve hatta sigara bile içebilirler. Şamandıradaki telefon hattının öbür ucundan, tüm Türkiye, denizaltıda tevekkülle ölüme yapılan hüzünlü ama başı dik türküsünü dinledi
  Ah bir ataş ver cigaramı yakayım
  Sen salın (sallan) gel ben boyuna bakayım
  Uzun olur gemilerin direği
  Ah çatal olur efelerin yüreği

 • referandum17.07.2010 - 13:00

  evet ve hayır'ın ortasında ne var bilmiyom amma tam oraya basmayı düşünüyom.

 • anka kuşu17.07.2010 - 12:57

  çocukluğum seni beklemekle geçti..kocaman kanatların vardı...gelecektin ve kaf dağına gidecektik; SÖZDE! .inanmıyom artık sana, gelmeyeceksin!

 • ölüm17.07.2010 - 12:54

  ben varken o yok...o varken de ben olmayacağım :)