Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
  • tanrı31.07.2003 - 06:43

    Yaşayabilmemiz için bağlanıp inanacağımız yeri geldiğinde sığınabileceğimiz bir olgu.. elbetteki kişiden kişiye inanışları doğrultusunda değişen bir olgudur bu.. Ama Tanrıyı anlamak ve yaşayış sebebimizi yargılamak değilde yine anlamaya çalışmak (Sorular sorarak) bunda günah olan bi yan göremiyorum.. İnsan kendini bilmeli diyoruz bence yaradılış sebebinide bilmeli..

  • aşk31.07.2003 - 06:38

    hayatının umarsızca karşısındakinin seyrine bırakmak.. Çok dindar biri değilim ama Acaba gerçek aşk tanrı ve kul arasında olanmıdır? (Tanrı kelimesini kullandım çünkü herkes müslüman değil buna laf atmayın lütfen..) Belkide insanlar arasında aşk diye nitelendirdiğimiz duygu hoşlanma bağlanma veya alışkanlık olabilir.. Ne bileyim ben hiç bahsedildiği gibi bir duygu yaşamadım ve etrafımdaki insanların aşkım dediği insanlardan vazgeçebildiğine ve zamanla unutulduğuna şahit oldum.. Gerçek Aşk Nedir?

  • hitler31.07.2003 - 05:40

    Tam bir deha! Yanına aldığı diktatör diye adlandırılan salaklara güvenmekle en büyük hatayı yaptı.. dehası tartışılmaz ama sapık olduğu bir gerçek..