Kültür Sanat Edebiyat Şiir

trigonometri sizce ne demek, trigonometri size neyi çağrıştırıyor?

trigonometri terimi Erdinç Yücesoy tarafından tarihinde eklendi

 • Uğur Aksoy
  Uğur Aksoy

  lise 2 mi berbat eden birinci dönem konusu.Tüm dönem tek konuylamı geçer.

 • Atatürkseverlik Sorgulayıcısı
  Atatürkseverlik Sorgulayıcısı

  insan şaşıp kalıyor bu olaya..... süper bir şey trigonometri........... zaten olmasaydı pek çok şeyin yerleşim planı yapılamazdı............. mühendisliğin en önemlilerindendir............. ha bi de mimarlık............ - :)

 • Sevil Betan
  Sevil Betan

  dünyanın en aptal olayıdırr,, sakın dalmayınn boğulursunuz benden sölemesiii

 • Erdinç Yücesoy
  Erdinç Yücesoy

  Trigonometri,matematiğin üçgenleri inceleyen bilim dalıdır.Çok zor bir ders ya da uğraş olmakla ün salmasına rağmen.Son derece basit,anlaşılır ve eğlenceli bir konudur.Ama maalesef bu görüşüme çoğu arkadaş katılmayacak bunu da biliyorum..

 • Yasemin Doga
  Yasemin Doga

  lise sonda bi matematikçi geldi bize. elemanın ego tavana vurmuştu... ya bu adamın konuşurken ağzının iki yanında beyaz, yapışkan birikintiler oluşurdu ve o konuşurken kelimelerine uyum sağlamaya çalışan ağzının ritmiyle açılıp kapanırlardı. bu adama -belki egosunun korkunçluğundan belki kendisinin- karısı dahil kimse söylememiş bu iğrençlikle yaşadığını...
  trigonometri,mrigonometri tüm lise son matematiği felç oldu benim tabii. o görüntüye kapılmamak için hayal kurardım derslerde. (lise sona kadar matematiğim süperdi - matematiğimin katilidir o herif-)