Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

terminator / yokedici sizce ne demek, terminator / yokedici size neyi çağrıştırıyor?

terminator / yokedici terimi Ferit Kuru tarafından tarihinde eklendi

 • Ayşe Rize
  Ayşe Rize

  'terminator:the sarah connor chronicles' ismindeki dizi versiyonu cnbc-e de her pazar 21.00da dönen acayip bi kurgu.

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  Terminatörü bilmem de 'cyborg projesi' 1953 yılından beri CIA'in üzerinde titizlikle çalıştığı ve bu çok gizli bilimsel çalışmalar için astronomik paralar harcadığı bir projedir..Bu projeyi ilk olarak 1953 yılında CIA başkanı Allen Dulles başlattı ve projenin adı MK-ULTRA idi..Eğer bu proje 1953'de başladıysa günümüze kadar fazlasıyla ilerlemiş olması gerekir.

 • Fırat Paskal
  Fırat Paskal

  Şüphesiz en başarılısı ikinci seri idi. Terminator, proje aşamasındayken aslında mr. olympia arnold şıvayzenewxzgrl(ne zor bi soy ismi var bu adamın ya) düşünülmüyordu. İlk başta akla gelen isim Lance Henriksen idi. Eminim şu an google'dan bu adamın resimlerini aratıyorsunuz. Aratın aratın aferim. Neyse, yönetmenin amacı insanların içine karışabilecek, fazla göze çarpmayacak normal boyutlarda bir insan(robot) bulmak idi. Bazı görüşmelerden sonra Arnold'un baş rolü oynamasına karar verildi.

  İlk film nispeten düşük bir bütçeyle yapıldı, fakat beklenilenin üzerinde bir ilgiyle karşılaştı. Ardından ikincisi çekildi. Burda Arnold, Gelecekte insan gücünün lideri John'un başını ufakken ezmek için gelen T-1000 ile kapıştı. Ama ne kapışma. T-1000'i canlandıran Robert Patrick insanda ciddi anlamda korku yaratıyor.

  Bu seri(Kıyamet Günü) özellikle başarılı müzikleriyle de anıldı. Üçüncüsü ve en kötüsü ise The Rise Of The Machines(Makinelerin Şaha Kalkışı) idi. Önceleri bayan robot rolünde WWE güreşçisi Chyna düşünüldü ama olmadı. Bu filmde kullanılan gereksiz matrix özentisi bilgisayar efektleri tüm terminator endamını 'fuck'tı suladı.

  Bu aralar dördüncüsü düşünülmekte. Sanırım 2007'de gelecek. Umarım yönetmen yine Cameron olur ve dağılan hikayeye çeki düzen verir.

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  armut çuvaldanegezer'in oynadığı serinin en başarılı halkası 2'siysi...

 • Yasin Genç
  Yasin Genç

  Filmin en unutulmaz repliği GERİ GELECEĞİM.Ve mutlaka dönen savaşçı.
  İlki 90'lı yıllarda çekilen, ikincisinde hasılat rekoru kıran ve üçüncüsüyle efsneleşen film.Arnold abimizi önce yok eden sonra koruyan rolünde izlemek ise ayrı bir tad...
  İzlenmesi gereken film....

  ...geri gelecek...

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  arnold schwarzeneger....
  number one....

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  yok edici...