Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Pendik sizce ne demek, Pendik size neyi çağrıştırıyor?

Pendik terimi Ahmet Yılmaz tarafından tarihinde eklendi

 • Fahri Murat
  Fahri Murat

  istanbula maganda ihtiyacını karşılamayı hedefleyen semtlere(kaynarca, kavakpınar,esenler, taşlıbayır) sahip bir ilçemiz.

 • Faruk Delice
  Faruk Delice

  belediyesinin bazı mahallerine (amborgo koymuş gibi) hiç bakmadığı istanbul ilçesi. merkeze yapılan yatırımın %10u kaynarca ya yapılsa ne olurdu. üstelik belediye başkanının en fazla oy aldığı bölgede kaynarca(kavakpınar, güllübağlar esenler de dahil) . acaba nasıl olsa alırım diye hiç bakmıyo mu?

 • Mst Ay
  Mst Ay

  Pendi benim çocukluğumun geçtiği semt... Bu yüzden hertürlü severim bu semti... Hele annemle beraber cumartesi pazarına giderken duyduğum o çocukluk heyecanı... O mükemmel duruşa sahip gözdağı benim çocukluğumun geçtiği yer diyebilirim nerdeyse hergünüm orda geçerdi... Gerçekten güzel günlerdi ve şimdi ordan uzaklardayım ve gerçekten özlüyorum... Ancak kekix_ördek arkadaşımız biraz yazmış gibi sanki :)

 • Merve Çifcibaşı
  Merve Çifcibaşı

  herseyım...havasını soludugum,onunla buyudugum....anadolu yakasının ıncısıdır,onun gıbı mekan yoktur ıstanbulda.ınsanlarıyla,esnafıyla,cocuklarıyla,genclerıyle ve hatta kaldırım taslarıyla bıle farklıdır pendik.bır sahılı vardırkı,anlatılamayan sadece yasanılası olan...artık havaalanıda var,sabiha gökcen.gun gectıkçe degerıne deger katan topraklarıyla istanbula kafa tutar durumda.şimdilerde ise 7 yıldızlı otel projesıyle gundemde.formula1 yarıslarının coskusunun en gür yasndıgı semt...
  vee tabıı ınsanların farklı semtlerden gelıp gormek ıstedıgı o şahane cumartesi çarsısı.yok yok modanın nabzı ahada burda :) gelın gorun zamanında saırlerın sıırlerıne bıle konu oldugu o sahıl semtını.pendık senı cok sevıyorum,herşeyinle.

 • Faruk Delice
  Faruk Delice

  türkiyenin en büyük ikinci pazarının kurulduğu istanbul ilçesi. farklı arayış isteyenler için istanbul içinde farklı bir istanbul. kendine ait çeşitli güzellikleri var. istanbulun ikinci havaalanı da bu ilç içerisinde. ve giderek büyümekle beraber, türkiyenin en kalabalık mahalleleride bu ilçe içerisinde desem yalan olmaz herhalde. 90 bine yaklaşan nüfusa sahip türkiyede kaç tane mahalle var bilmiyorum.
  bunun dışında geleceğe yönelik önemli projelerin bulunduğu bir ilçe. şimdiden söylüyorum. buraya yapılacak herhangi bi yatırım sahibini yüzüstü bırakmaz.

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz

  İstanbul'un bence Beykoz ve Üsküdar'dan sonra en güzel ilçesi.Sahil yolu sonradan doldurma ve buradaki yalı sahipleri manzaraları daralacak diye kızmışlar ama şimdiki halka açık hali güzel.İnsan denizi görünce İstanbul'da olduğunu hatırlıyor.Cumartesi günleri nüfusu bir milyonu geçer.Çarşı, pazar o gün çok kalabalık olur.Sahili genelde sessizdir.