Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mutasyon sizce ne demek, mutasyon size neyi çağrıştırıyor?

mutasyon terimi Hülya Şengel tarafından 02.10.2006 tarihinde eklendi

 • Ridsar
  Ridsar 14.11.2016 - 13:54

  Eşek gözler akla takılır
  Aahh çekilip karşıki dağlar yıkılır
  Sihirli sudan bir damla içilir
  Oohh artık inek gözlü olunur :)))

 • Metin Bedir
  Metin Bedir 13.03.2012 - 01:51

  bugün hepimizin bildiği o vaşinton portakalları mutasyon sayesinde olmuştur. amerikada lafa portakalı bahçesindeki bi lafa ağacın dalındaki meyve gözünde gece nemiyle su taneciği birikir ve o su taneciği sabah güneş ışıklarıyla o gözün yapısını değiştirir ve o gözden doğan dalcık lafa ağacında olmasına rağmen lafa portakallarından farklı meyve yapmış ve bu gün bildiğimiz vaşinton portakalı ortayacıkmıştır. ve bütün dünyaya o tek gözden üretilmiş ve dağılmıştır.(bir nedenin sonuçlarının etkileri tekrar o nedenin nedeni olmuşsa artık bu bir döngüye dönüşmüş demektir ve kendi kendinin varlık sebebidir.ve isterseniz tavukmu yumurtadan cıktı yumurtamı tavuktan çıktı sorusuna bu mantıkla cevap araya bilirsiniz)

 • Mustafa Yıldırım
  Mustafa Yıldırım 15.05.2009 - 19:57

  Canlının kusursuz DNA zincirine musallat olan zararlı ışınların neden olduğu vaka...

 • Mehmetkaragöz
  Mehmetkaragöz 01.11.2008 - 10:54

  mutasyon bence değişim demektir..

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan 18.10.2008 - 18:56

  nedense mutasyon sonucu hep kötü yönler ortaya çıkıyor. o da bize karşı.ne olcak vatandaşın hali.

 • Mesut Çelik
  Mesut Çelik 26.10.2007 - 00:45

  Mutasyon: Hücre çekirdeğinde bulunan DNA moleküllerinde, bazı kimyasal ya da radyoaktif etkiler nedeniyle meydana gelen sapmalar, kopmalar olarak tanımlanabilir. İnsanların altı parmaklı, kolsuz, bacaksız doğmaları gibi... Yoksa insanlar mutasyona uğrayan maymunlardan falan olmamıştır. Maymun maymun olarak, insan insan olarak, balık balık olarak, kuş kuş olarak yaratılmıştır. Dünyada yaratılan tüm canlılar hem kendi aralarında hem de diğer canlılar arasında sınıflara ayrılırlar.
  Karada yaşayan hayvanlar, suda yaşayan hayvanlar, hem karada hem suda yaşayan hayvanlar, uçanlar, kaçanlar, sürüngenler.. Vs. Vs.

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun 08.09.2007 - 22:45

  ilimdeki münafıklık diyebiliriz zannediyorum bu kelimenin hayatımıza,aklımıza girişine zemin hazırlamalara...

  değişim anlatılıyor bu kelime ile ve genetik konusunda ters bir kanunun varlığını gösterme gayretinin hezeyanlarındandır...

  Bilinen ve ispatlanmış bir gerçektir ki; genetik şifre değiştirilemez, ancak sınırlı biçimde imha edilebilir....imhada ebatlar büyütüldüğü takdirde hücre ölümü kaçınılmazdır.

  işte bu da evrimin olamıyacağına yeter delildir zannedersem...

 • Tevfik Pekel
  Tevfik Pekel 01.01.2007 - 18:43

  Değişime uğrama durumu...Canlı organizmalar için...zamanın birinde çok sükse yapmış bir film vardı... ' Fly ' işte o film bu konumuz için ideal bir örnek bence.Ama, Hani derler ya ' sinek küçük mide bulandırır..' işte öyle... olayı fazla örneklemek istemem...(Yiiireeenç..)

 • Aras Sefer
  Aras Sefer 30.11.2006 - 14:25

  Mutasyon DNA'nın değişmesi sonucu oluşan değişmelerdir.Ama bu değişmeler hep zarar vericidir yani kolsuz doğan bebekler,eksik parmakla doğanlar gibi...Mutasyon geçirenler ya ölürler yada ömür boyu sakat kalırlar yoksa orangutandan insan olmuş gibi saçma sapan darwinist fikirlerle hiç bi ilgisi yoktur zaten bununla ilgilide hiç bi delilleri yoktur.Hayatta tesadüfler sonucu oluşmamıştır.İnsanoğlunun 21.yy da buldukları şeyler değişik hayvanlar tarafından milyonlarya yıldır kullanılıyor.Allah her canlıya değişik özellikler vermiştir şimdi bunlar tesadüflerlemi oluşmuştur...