Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Kevin Spacey sizce ne demek, Kevin Spacey size neyi çağrıştırıyor?

Kevin Spacey terimi Onur Umut tarafından tarihinde eklendi

 • Cevat Kelle
  Cevat Kelle

  american beauty.....................bir adam bu kadarmı güzel oynar bir rolü yaw.................

 • Sayhan Öztürk
  Sayhan Öztürk

  Büyük bir aktör...Onu geçenlerde tekrar yayınlanan Saturday night live'da izledim.Komedyenliğide muhteşemmiş,özellikle taklit yeteneği...

 • Pheta Sl
  Pheta Sl

  'seven' filminde soğukkanlı,fazlasıyla sakin katilken,
  'k-pax' de hastanedeki hastaları örgütleyen,muzu kabuğu ile ısırıp mideye götürebilen alem adam :)))
  rollerini canlandırmada çook başarılı.

 • Drag Bonfire
  Drag Bonfire

  Se7en' filminde adının yazılmasını istemedi çünkü izleyicilere filmin sonu hakkında fikir vermesinden korkuyordu.

  'Benim hakkımda ne kadar az şey bilirseniz, perdede oynadığım karaktere sizi inandırmam o kadar kolay olur.'

 • Can Can
  Can Can

  usual suspects.

 • Gökçe Ece Öztürk
  Gökçe Ece Öztürk

  bence robert de niro ve jack nicholsından sonra en iyi aktör o. çok süper adam walla

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Clint Eastwood’un “ Midnight in the Garden of Good and Evil ” (İyi ve Kötünün Bahçesinde Geceyarısı) adlı filminde zengin ve güçlü bir eşcinsel karakteri unutulmaz bir derinlikle canlandırması, Kevin Spacey’e oyunculuk anlamında büyük bir ün kazandırmasının yanı sıra aktörün eşcinsel olduğu söylentilerinin de güçlenmesine sebep oldu. İlk başlarda bu haberleri “ kötü ruhlu ve homofobik bir saldırı olarak değerlendiren Spacey, “ Bu McCarthy döneminin sürdüğünün açık bir göstergesidir.” gibi sert demeçlerde bulunmuştu.

  Eşcinsel olduğu iddialarını yalanlamayarak kafalardaki soru işaretlerinin daha da güçlenmesine neden olan Spacey, bu konu hakkında şunları söylüyor: “ Gazetecinin biri bana ‘ Gay misin değil misin? Hakkında söylentiler var.’ dedi. Ben de ‘ Bu soru incitici ve yanlış. Kimseyi böyle sınava tabi tutamazsınız. Seni hiç ilgilendirmez ve bir önemi de olmamalı ’ dedim. Keşke ‘ hayır ’deseydim. Ama o zaman da kendimi savunur gibi olacaktım. ”

  Filmografisi içerisinde, yeteneksiz oyuncuların altında küçük roller aldığı birçok film yer alan Kevin Spacey, son beş yıl içerisinde gösterdiği istikrarlı yükselişini, Sam Mendes’in 5 Oscarlı filmi “ American Beauty ” (Amerikan Güzeli) de canlandırdığı mutsuz aile babası Lester rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazanarak pekiştirdi. Bu filmle birlikte Hollywood’un tartışmasız en büyük ve karizmatik aktörleri arasına giren Spacey, doğup büyüdüğü yerlerin filmin geçtiği banliyölerden çok da farklı olmadığını söylüyor.

 • Onur Umut
  Onur Umut

  liseyi val kilmer ve Mare Winningham birlikte aynı okulda okumuş. ilk büyük çıkışını bryan singr in yönettiği 'The Usual Suspects' (Olağan Şüpheliler) filmiyle yaptı.bu filmle en iyi yardımcı erkek oscar ını aldı.daha sonra seven geldi tabi iyi tanınmasını bu filmle pekiştirdi.ve en son tavan yaptığı film olan american beauty.burda da en iyi erkek oscarını aldı.tabi bu arada k-pax unatmadan söyliyim american beauty den sonra ki en yi işiydi....