Kültür Sanat Edebiyat Şiir

katkı sizce ne demek, katkı size neyi çağrıştırıyor?

katkı terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Gökhan Oflazoğlu
  Gökhan Oflazoğlu

  Yaşamında sana katkı yapmış birini ihmal epey zemin kaybıdır, annen, baban, arkadaşın, yakin bildiğin her kimse, gücün yettiğince o katkıyı, ihtiyaç duyduğunda cevaplaman, her zaman kazandırır. Ama, ihmal gördüğünü, gerekenin yapılmadığına eminsen de kimseye borcun yok, kaybın da yok. Örneğin bana katkı yapmamış kimseyi önemsemem, yapana da hiç vefasızlık etmedim, elimden ve imkanımdan ne varsa çekinmedim, bana yararlı oldu.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  * Dünya ‘savaşa hayır’ diyor
  Irak'taki savaştan gelen sivil kayıplarla ilgili görüntü ve haberler dünya çapındaki protesto gösterilerinde katılımcı sayısını artırdı. Son iki gündür Endonezya'dan Yunanistan'a, Japonya'dan Almanya'ya kadar birçok ülkede düzenlenen gösterilere yüz binlerce kişi katıldı.
  Guardian: 3 İngiliz askeri savaşmayı reddetti
  İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesi, üç İngiliz askerinin savaşın mantığına karşı çıkarak, emirleri yerine getirmeyi reddettikleri için İngiltere'ye geri gönderilmekte olduklarını öne sürdü.


  *ABD basını savaşı sorguluyor
  Amerikan basını, Irak'ta izlenen askeri stratejiyi ve sivillerin ölmesini sorgulamaya devam ediyor. Basın, sivil yerleşim yerlerine düşen yüksek isabetli füzelerle övünmenin sakıncalı olduğunu belirtiyor

  * Ankara'da savaşa zincirli protesto
  Irak'a saldırıyı protesto eden bir grup genç, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği bahçesinin parmaklıklarına kendilerini zincirleyerek eylem yaptı.

  *Cook'tan tavsiye: Gitsin Rumsfeld savaşsın
  İngiliz Hükümeti'nin Irak politikasına karşı çıkıp, istifa eden Dışişleri eski Bakanı Robin Cook, ABD Başkanı George W. Bush ve yöneticilerini ağır dille eleştirirken, ‘‘Rumsfeld, Chenney ve Wolfowitz'i ABD birliklerine iliştirilmiş gazetecilerle birlikte cepheye sürmek gerek’’ dedi.

  *ABD konvoyu Şanlıurfa’da yine taşlandı
  Mardin'den yola çıkan ABD askeri malzemesi yüklü TIR konvoyu, İncirlik ve İskenderun'a giderken geçtiği Şanlıurfa'da bir grup tarafından taşlandı.

  'Hava sahası uçak ve füzelere kapansın'
  CHP Şanlıurfa milletvekili Mehmet Vedat Melik, Türk hava sahasının her türlü patlayıcı madde taşıyan füzelere ve savaş uçaklarına kapatılmasını istedi.

  ve daha nice tepkiler devam ediyor...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Savaşa karşı herkes katkıda bulunsa su damlası taşıyan karıncalar gibi şu kahpe ateş söner.
  Savaşı durduracak gücümüz yoksa elimizdne ne geliyorsa yapalım. Markalarımı protesto edeceğiz edelim, dolar mı almayacağız almayalım... ne yapabiliyorsak... en küçük hardal tanesini bile görüyor Mevlam hiç bir şeye gücü yetmeyen oruç tutsa yeridir. Yeter ki kendimize kim olduğumuzu gösterelim.