Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

karadul sizce ne demek, karadul size neyi çağrıştırıyor?

karadul terimi Tarhan Tekelioglu tarafından tarihinde eklendi

 • HEM ESMER HEM DE DUL :)))))))))))

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  kızarmış peynirli sandöviç yeme şampiyonu olan bi hatunun lakabı, 45 kilo kendisi. anorexia nevrosa olduğundan şüpheleniyorum.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  bu hayvancağıza yapılan haksızlıktır! kopulasyondan sonra erkeğini yiyen sadece o değil ki...

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  Karadeniz’de karadul alarmı


  Zehirli olduğu bilinen ‘‘karadul’’ türü örümcekten son 2 hafta içinde 2 kişinin ölmesi ve 11 kişinin de zehirlenmesi üzerine, Avrupa kıyılarındaki tatil beldelerinde sağlık kuruluşları alarma geçti.

  Başta olayların yaşandığı Romanya'daki hastaneler olmak üzere Karadeniz çevresindeki tüm hastaneler, aşırı sıcaklarda ortaya çıkan karadul örümceklerine karşı panzehir stoğu yapmaya başladılar. Köstence'de 72 yaşındaki Ioan Andrei, kasılmalarla can vermeden önce bacaklarında ve böbreklerindeki ağrılardan şikayet ediyordu. Diğer kurban 68 yaşındaki Petre Duma ise Romanya'nın Oradea kentinde zehir yüzünden girdiği alerjik şokla hayatını kaybetti. Dünyanın en zehirli örümceklerinden biri olan karadul, Kuzey ve Orta Amerika'da ve Orta Asya'nın bazı bölgelerinde bulunuyor. Zehiri, sinir sistemini etkileyen ve birkaç saat içinde ölüme neden olan ‘‘latrodectin’’ adlı güçlü bir toksin içeriyor. Karadul tarafından ısırılan kişi kaslardan tüm sinir sistemine yayılan büyük ağrılar çekiyor. Örümceklerin Romanya'ya gemilerle geldiği sanılıyor.

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  bu karadul karsilikli cinsel yararlanma olayinin orgazm sigarasi icin verilen teneffüs bölümünde degil de, bizzat orgazmin doruklarinda iken herifini indiriyormus migdeye.. Hem de yavas yavas..
  Herifi agzini acip, isin tam keyfine vardigi anda kendi hayatinin sonuna da geliyormus...

  Bir ara gencler arasi fanteziler diye bir dergi akillara ziyan sonuclar seydmisti.. Bir cift motorsikletin üzerinde is pisiriirken, olayin tam everest tirmanisinin göbeginde öbür dünyaya göcmeyi de hayata gecirmeyi düsündükleri bir fantezi olarak zikr ediyorlardi..

  Bu karadul da tam aktüel trendin örümcegi yani...

  cüneyd Ülsever'in Karadul diye bir kitabi var... Özal'in prens yardimciarindan biri olarak, o devrin yükselen degerlerinin, idarenin nimetlerinin tam zirvesine ulastiklarinda ayni zamanda nasil kendi siyasi, vs. hayatlarinin sonuna erdikleirni anlatiyordu..
  Iktidar bir karadul örümcegi gibi, tam nimetlerinin zirvesine erdirdigi prensleri ve özal ekibini, ayni zamanda tam o anda nasil bitirdigini anlatiyordu...

  karadul degisik bisiii...