Kültür Sanat Edebiyat Şiir

hamburger sizce ne demek, hamburger size neyi çağrıştırıyor?

hamburger terimi Melike Toros tarafından tarihinde eklendi

 • Esra Lionking
  Esra Lionking

  MC DONALDS gibisi yookkk

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  Bu olay Amerika'da yaşanmış. Adamın biri, bir gün öğle tatilinde yemeğini Burger King'de yemiş. Akşam karısı ve çocukları ile beraber sinemaya gittiklerinde ise filmden önce Mc Donalds'da bi'şeyler yemişler. Sonra filmi izleyip eve dönmüşler. Her şey normalmiş. Yatıp uyumuşlar. Derken gece yarısı adam birden fenalaşmış, kan ter içinde uyanmış. 'Midem! Midem! ' diye yataktan fırlamış ve daha bir adım atamadan iki seksen yere yığılmış.

  Gürültüye uyanan karısı adamı o halde görünce hemen 911'i arayıp yardım istemiş. Ambulans gelmiş ama maalesef adam yolda ölmüş. Daha sonra olayı incelemeye alan FBI, otopsi sonuçlarından da kesin bir şey çıkmayınca soruşturmayı derinleştirmiş. Adamın yaptığı harcamaları, yazar kasa fişleriyle takip eden dedektifler, meftanın aynı gün hem Burger King hem de Mc Donalds'da yemek yediğini bulmuşlar. Bunun üzerine otopsi raporlarını tekrar inceleyince olayı çözmüşler.

  Burger King ile Mc Donalds amansız bir rekabet içinde oldukları için hamburger köftelerinin kıyma harçlarına bağımlılık yapıcı, özel kimyevi maddeler koyuyormuş. Böylece, bir kez gelen müşteri bir daha sürekli o markanın restoranlarına gidiyomuş. Bizim adam ise aynı gün her ikisinden de yemek yiyince, hamburgerlerin içinde bulunan özel maddeler kimyasal reaksiyona girmiş ve adamı zehirlemiş.

  O günden sonra da, Amerika'daki hamburger restoranlarında çalışan elemanlar, büyük bi dikkatle eğitimden geçirilip sipariş alırken daima müşteriye, 'Bugün X restoranında ya da Y restoranında yemek yediniz mi? ' diye sorar olmuşlar.

 • Meryem Türkeri
  Meryem Türkeri

  cafelerde fastfood olarak satılan yiyecektir.

 • Meryem Türkeri
  Meryem Türkeri

  Çabuk hazırlanan yemek türüdür.

 • Advertising Bug
  Advertising Bug

  bir tür ilk yardım malzemesi.. çantada bulundurmak lazım..

 • Nehir Avşar
  Nehir Avşar

  o ki çok güsel tadı olan o ki yedikçe daha çok istediğimiz o ki KİLO ALDIRAN İLLET HARİKA BİŞİ...

 • Özgecan Aşıkoğlu
  Özgecan Aşıkoğlu

  çççççççoooooooookkkkkkkkkkkkkk güzel bişi

 • Alp Tanhu
  Alp Tanhu

  ekmek arası köfte işte... :)

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  fast-food çeşidi,..hamburger yeme yarışmaları da yapılır..sağlıksız beslenme çeşidlerinden biridir