Kültür Sanat Edebiyat Şiir

gitar solo sizce ne demek, gitar solo size neyi çağrıştırıyor?

gitar solo terimi Bora Aslan tarafından 28.05.2008 tarihinde eklendi

 • Maria Puder
  Maria Puder 11.06.2018 - 13:37

 • Maria Puder
  Maria Puder 06.06.2018 - 09:06

  Az önce buldum sizin gitar solonuzu :))

  Çok başarılı bence,tebrik ederim. Müzikle ilgili bir birikim olduğunu hissetmiştim. Yoksa bu kadar isabetli atışları herkes yapamaz. :))))

 • Maria Puder
  Maria Puder 05.06.2018 - 14:16

  Müzik zevkinizi çok sevdim Ege Efem. İşiniz müzikle ilgili mi diye merak ettim açıkçası. Seçimler çok ama çok güzel.

 • Seyfi Karaca
  Seyfi Karaca 21.05.2018 - 13:11

  Ey güzel insan sus benden saz senden, de ki sözümüz sohbetimiz sevgiden beri gelsin..!

 • Seyfi Karaca
  Seyfi Karaca 21.05.2018 - 13:08

  `Solo Gitar` uzun soluklu ve paylastikca deger toplayip degerlilik cogaltacak bir baslik sevgili Ege Efem….
  Hani diyesim gelen kalbin kadar güzellik sermayen olsun. Herseyin bir can yongasi veya hayat birimi var mi..? Elbette var..! Carpani bölebi toplayani cikaranina bakmaksizin en yalin ve ciplak haliyle herseyin farkini ve farkindaigini ortaya koyan hic sapmasiz ve vazgecilmez ölcüt : Ettigi hayal. kurdugu düs. tuttugu niyet. Tuttugu yol, icerdigi anlam yahut güttügü egilim bedeline karsin kendi varlik hükmü agirliginin amennasiz kosulsuz kemsiz kümsüz ve hicbir kusku veya cekimserlige kaytarmadan hayata katilimciligiyla ilgin ve iliskilidir. Yasamin carkini ceviren barindirici besleyici büyütücü saglayip sagiltan kaynaklardan biri olan; eger ki müzik se….tüm sakata ugradigi zaman deger eksiltip saglikli ehiller elinde ihya oldugu aman degerlilik cogaltanlar misali, hicbir zaman TOPTANCI yaklasimla tümünü reddetmek veya kabala hesap görümüyle tümünü birden körükörüne kabule teslim olmamali insan. Sonucta ortak yasamin toplumsal mülk ve mirasidir, hicbir sanat dali veya sanatci kendi kendine otomatik calan geri dönüsümlü yankilarin sahibinin sesine fircasina boyasina lafina sözüne hayranligi sizofrenisi icin duvar boyu tapinmanin egilip dogrulan giptasindan icraatta bulunmaz. Bu yüzden her sanatcinin madem ki toplumadir derdi davasi mutlak topladigi emeklerden hic degilse biri degilse en az bir digeri ortak paylasanlarin ilgi ve iletisimine degip dokunacaktir. Bunun milyonlarca sayiya ulasmasiyla en dogruyu elde eden yaklasim yanilgisi kesin olan veya üc bes kiside kalmasinin hicbir dehgeri olmadigi ayni yanilgi ölcütüyle zerre kadar ne önemi vardir ne de iler tutar degeri. Dopdolu bir kasetin kisiye göre tek bir parcasindan baska digerlerini hizli sardirima biraktigi gibi, serce kuslari gibi de eger tek tük hainde yüklenmis gemiyle götüreni olmasaydi ne Amerikada ne de Avusturalyada bugün milyarlarcasinin ötüsüp hayate ses veren serce adinda kuslari olacakti..Müzik dersen ha keza ayni kisale misli misli ve nispeten…..sanirim daha coooook ortak paylasimimiz olacak SOLO GITAR düzenden. Bu cabanin güzel basigina en icten tesekkürlerimle.

 • Seyfi Karaca
  Seyfi Karaca 20.05.2018 - 16:40

  Ey güzel insan sus benden saz senden, de ki sözümüz sohbetimiz sevgiden beri gelsin ..!

 • Ozan Gedik
  Ozan Gedik 30.10.2008 - 20:15

  genellikle parçaların ortalarında çalınan ve hızlı olan insanları gaza getiren güzel müzik ezgileridir..genellikle metal ve rock müziklerinde yapılır