Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

david fincher sizce ne demek, david fincher size neyi çağrıştırıyor?

david fincher terimi E tarafından tarihinde eklendi

 • Duygu Sevimli
  Duygu Sevimli

  davidim fischerim herşeyim.seviyorum bu adamı.brad pitt'i bile basit bi hollywood yıldızı olmaktan kurtardı.var mı abi seven gibi korku filmi.bu adam işini biliyor ve sinema severleri hizaya getiriyor.

 • Elif Orhan
  Elif Orhan

  game ve fight club muhteşemdi.

 • Ayşegül Karanfil
  Ayşegül Karanfil

  ev arkadaşım olsun başka birşey istemem.birbirimizin manik depresif daha da önemlisi şizofrenlerimizi tetikleriz.bizim buralarda yok böyleleri.

 • Atılım Akbas
  Atılım Akbas

  seven, game, fight clup gibi filmlerle başımızı döndüren melankolik depresif

 • Onur Umut
  Onur Umut

  The People vs. Larry Flynt'i izleyen yönetmen David Fincher, Fight Club için Norton'u seçmeye karar verdi. İlginç olan Fincher'in, Norton'un sadece bu filmini izlemiş olmasıydı...

 • Salvo
  Salvo

  başka bir söylentiye göre de fincher palahniuk'un survivor'ının çekim hazırlıklarına başladı.

 • Salvo
  Salvo

  bir söylentiye göre fincher 8 yaşından itibaren film yönetmeni olmayı kafasına koyan David Fincher, 'The Empire Strikes Back'i izledikten sonra kararını verdi ve yaşam rotasını bu yolda çizdi.

 • Salvo
  Salvo

  David Fincher, bir animasyon şirketinde kamera taşımacılığı yaptı.18 yaşındayken Lucas International Light and Magic isimli şirkette tam dört yıl çalıştı ve “Return of the Jedi”, “Indiana Jones and the Temple of the Doom” filmlerinin ekiplerinde çalıştı. Daha sonra televizyon reklamları ve videoklipler çeken Fincher “Alien 3”(1992) ile eleştirmenlerin nefretini topladı ancak ikinci filmi “Seven”(1995 Brad Pitt, Morgan Freeman) onun dünya çapında baştacı edilmesine yol açtı.1997 de Micheal Douglas ve Sean Penn'in oynadığı the game filmiyle adını unutulmaz yönetmenler arasına koyan eleştirmenler olduğu gibi 90'ların en iyi 10 filmi arasında seven ve the game'i gösteren eleştirmenler de oldu. fight club'la yaptığı sistem eleştiri yüzünden yoğun bir biiçimde eleştirildi. ayrıca kimi eleştirmenler onu son fetişistliği ile de suçladı. bu eleştirilere yanıt 2001 yılında gösterime giren panic room'la (judie foster) oldu. yeni filmi merakla beklenmekte.