Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Burs sizce ne demek, Burs size neyi çağrıştırıyor?

Burs terimi Seu Kuyt tarafından tarihinde eklendi

 • Adem Kayabas
  Adem Kayabas

  Öğrencilere maddi olarak destek olmak amacıyla vakıf, dernek, devlet yada özel kuruluşlar tarafından, karşılıklı veya karşılıksız olarak verilen desteğe burs denir. Bursların tamamen karşılıksız olanları, öğrencilerden hiç birşey talep etmezken, karışıklı burs veren kurumlar genellikle öğrencilerin eğitim hayatı içerisinde veya mezun olduğunda, şirketlerinde staj yapma zorunluğu yada vakıf dernek gibi kurumların hizmelerinde gönüllü çalışma zorunluğu gibi şartlar koşmaktadır. Öğrencilere karşılıksız burs yardımı yapan kurum kuruluş ve vakıfları araştırıp ilan eden çeşitli organizasyonlar bulunmaktadır. Bu organizasyonlar öğrencilerle burs veren kurumları bir araya getirmektedir. Bu gibi burs organizasyonlarını araştırıp burs ihtiyacı olan öğrencilere sunmakta olan ve türkiyenin en bilinen öğrenci bursu sitesi http://www.bursverenkurumlar.com/ olup bünyesinde ki gönüllü burs araştırmacıları tarafından sürekli güncellenmekte ve karşılıksız bursları öğrencilere sunmaktadır.

 • Biricik Tek
  Biricik Tek

  tam burs alamadım diye annemin zaman zaman şikayetlerine mashar oluyorum.giyinip süslenip gezeceğime daha çok ders çalışmalıymışım. güzellik iyi bir diploma ve iş olmassa bir işe yaramazmış.
  ah be anneciğim, bir de şöyle düşün. ya hiç burs alamasaydım. paranın tamamını ödemek zorunda kalsaydınız.
  bu aileler baş belası. illa boğaziçi dediler, gece gündüz inekledik kazandık. burs dediler iyi kötü onuda aldık. bakalım sırada ne var. hayırlısı.