Kültür Sanat Edebiyat Şiir

belkıs özener sizce ne demek, belkıs özener size neyi çağrıştırıyor?

belkıs özener terimi Şayler Gafici tarafından 09.07.2006 tarihinde eklendi

 • Neşe Atalay
  Neşe Atalay07.06.2008 - 18:56

  Mütevazi,hanımefendi,kendi güzel,sesi güzel,müziğinden başka bir şeyi ile (sansasyon) bilinmediği için,biraz da ablasının adı daha çok bilindiği için Gönül Yazar'ın kardeşi diye bilinir.Aslında üzülmesi gereken bir durum gibi görünse de tam aksidir....çünkü maalesef bu memlekette iş yapanın değil orasını burasını açanın (kadınsa) ya da orda burda onunla bununla gezenin(erkek olursa 'çapkın' diye 'hoş(!) 'bir sıfatla) adı anılır,bilinir.İş yapanlar ise,'bir zamanlar....diye biri vardı,iyiydi ama yazık oldu ' diye anılır.Belkıs Hanım o şekilde anılanlardan daha farklı,Allahtan,çünkü adının unutulmasına razı olmayan,onun için koşturanlar var,.... iyi ki! Onu yeniden bize kazandırdığınız için sonsuz teşekkürler....

 • Belkıs Tuğba Özbolat
  Belkıs Tuğba Özbolat17.05.2008 - 23:44

  Adı ]Belkıs[ olduğundan adaşım.Bu 'nedir? ' bölümü sayesinde hakkında bilgi sahibi oldum, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

 • Gizli Kalem
  Gizli Kalem11.04.2008 - 22:45

  Bir insan sesinin kaç ayrı sekile girdiginin ve her girdigi sesin digerınden daha muhtesem oldugunu gösteren yeşilcamın ince hoş sesli bayanı.Hemen hemen tüm yeşilcam sarkılarının yorumlayıcısı.ve suanda onun gümüş gerdanlık sarkısını dinlıyorum :))

 • Nihan Koçyiğit
  Nihan Koçyiğit10.07.2006 - 01:30

  O bir Hülya Koçyiğit, bir Türkan Şoray, bir Filiz Akın, bir Fatma Girik. güzel şeyler hatırlatıyor o güzel sesi...

 • Orhan Yılmaz
  Orhan Yılmaz09.07.2006 - 23:47

  Sesine hayran olduğum mütevazi insan.