Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yaban tv sizce ne demek, yaban tv size neyi çağrıştırıyor?

yaban tv terimi Aaa tarafından tarihinde eklendi

 • Aysun Bahar
  Aysun Bahar

  Avcılıkta kullanılan araç gereci öğrenmemi sağlayan TV kanalı. Avcı mıyım, tabii ki değil!

 • Emre Yusuf Akgönenç
  Emre Yusuf Akgönenç

  gelmesiyle birlikte avcılık altında yapılan vahşeti seyretmemizi sağlayan kanal.

 • Fastina Lente
  Fastina Lente

  Kıyı balıkçımız olta takımlarını ve kamerasını alıp Egede bir koya gider. Amacı Vatos balığını yakalamaktır. (yakalayıp ne yapacaksa, seyredene kadar denizden çıkıpta yenilmeyen tek balığın o olduğunu zannederdim) Peşisıra dizer oltalarını. Hepsini yemler. Bir yandan da anlatır, şu yemleri kullanın kancayı şöyle bağlayın, böyle yapın. Aradan bir-bir buçuk saat geçer ve olta, kanca, yem, misina ve vatos hakkında verilecek tüm pratik bilgileri verir ama bir tane bile vatos yakalayamaz. Kamerasını kapatmadan önce duygulu bir konuşma yapar,

  - Evet, her zaman şansımız yaver gitmeyebilir. Balık tutuyorsanız eve eliniz boş gitmryi de göze almalısınız. (işte iç burkan, balıkçı felsefesinin temelini oluşturan söz geliyor) Olsun, balık tutamasakta en azından temiz hava almış olduk, spor yaptık.

  (bknz. pollyanna replikleri)

  Tanım;
  Televizyonu aptal kutusu olmaktan çıkartan ve abartılı avcı hikayeleriyle kıyas yapıp gerçekliğini ölçmenize imkan veren eğlenceli tv kanalı.

 • Salih Özbek
  Salih Özbek

  harika bir belgesel kanalı özeli ise yaptıgımız her avı videoya cekmek suretiyle arkadaşla rımıza kanal vasıtasıyla seyrettire bilmemiz düşünsenize bir culluk avı ve elinde saf kan bir lavrak cullugu bulmuş ve permada bekliyor şahane kanal .

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin

  abimin gece gündüz izlediği belgesel kanalı...genelde balık ve kuş avlarını gösteriyor

 • Zaza
  Zaza

  bu kanalda bir keresinde bir kus avi gosteriliyor, (bu arada benim erkek kardesimin cok sik izledigi bi kanaldir) , merakla izliyoruz, yer amerikanin kuzeylerinde bir yer olsa gerek, sarisin amerkalinin elinde tufek, calilarin arkasina saklana saklana, surune surune kusa yaklasmaya calisiyor,her seyi o kadar heyecanli anlatior ki, 'yaklastin'ahanda surda'' o ''my god..my godmygod' bize yaklsasiyor' gibi sozlerle heyecanimiz katlaniyor.bir ara baktim ekranin bir kosesinde 'hindi avi'yazmiyor mu? Hindi! evdekilere soruyuorum'bu bizim bildigimiz normal hindi degil mi ya? Evet hindiymis, inananamadim, bn o hindiyi ciplak ellerimle yakalar tuylerininide o amerikaliya yedirirdim.