Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Serdar Tibet
Serdar Tibet

BASİT YAŞA Kİ, BAŞKALARI DA VAROLABİLSİN.

 • galatasaray lisesi11.02.2009 - 19:11

  1 - Mesele sadece futbol degil. Mesele 3M ler'den biri olan (Mason, Mulkiyeli, Mektepli) bir camianın populizm icin kullandıgı bir kulüp olması.

  2 - Mesele futbol mu? O zaman Haluk Ulusoy denen adamın hertülü destegi ile ligde neredeyse bütün Milli takımın GS'lilleştirilmesi, GS nin ise millileştirilmesi ve Avrupa da yapılan lobilerin sonucu alınmıs bir UEFA kupası.

  Unutmayın, Hurriyet gazetesinde Mehmet Cansun UEFA baskanın karısına 127.000 usd lik kolye aldıgını kendisi itraf etmistir. Bu tipik bir mektepli ahlaksızlıgı ve lobisidir. Üstelik yetinmeyip malum dedigin kulübe de bunu 'akıl' olarak vermistir.

  3 - Maalesef senin gibi tarih bilinci olmayan, fazla tarih bilmeyen - yasını bilmiyorum - cogu genc arkadasımız Kurtulus harbi yıllarında hangi kulübün halka ait olma özelligini pek bilmez. Onların agzına calınan yalan 4 senede Ulusoy destekli yaratılmıs, lobi destekli bir yalandan ibarettir.

  4 - GS bu basarısını ithaf etmeyi dahi becerememistir. (nakde cevirmeyi de becerememistir) Terim 'bu basarı GS nindir kimse üstüne alınmasın' diyen kisinin ta kendisidir. 300 tane mektepli tarafından yonetilen ve tribunlerinde 'mekteplisin - degilsin' kavgası süren bir takım halka ait olamaz.

  5 - GS ancak ite kaka cok iyi bir futbol takımı olmustur desek bile asla halka ait bir kulüp olmayı becerememiştir. Bugun liseden degilseniz o kulübe girmeniz imkansız gibidir. Zamanında Unal Aysan gibi adamların bu kulübe neden baskan olamadıklarını da hatırlatırım.

  6 - En guzelini Ataturk soylemistir. Tarih bilinci diyen arkadasım bak iyi oku;

  'Bugun hala SULTANİ MEKTEBİNİN salonlarini aleyhimize konferans verdirmek icin ecnebilere acik bulunduranlar var,bu gibilere LANET'

  ATATURK, BUYUK NUTUK

  SONUC: GS halka ait degil, zümre kulübüdür. Lobicidir. Daha kötüsü Mektebin populizm - reklam aracıdır.. Doping yapan sporcuları vardır. Devletten peskes cekilerek senin benim vergimle yapılmıs stadı olacaktır.

  Okul ise Kaputulasyonları kollayacak ve bu memleketi satacak adamları yetistirmistir (iyi vatan evlatları da yetistirmistir elbette ama asıl misyonu bu degildir.) Robert College, Tarsus Amerikan gibi, St ile baslayan Fransız misyoner okulları gibi yabancılara kulluk köpeklik yapan insanları egitmistir. Kendini aydın sanan yarı cahil, bu ülkeyi bu hale getirenlerin hepsi bu egitim kurumlarından cıkmadır arkadasım.

  Sen önce biraz tarih oku. Ondan sonra bu konuda yorum yap.

 • galatasaray lisesi04.02.2009 - 20:27

  Mektebi Sultani, kapütülasyonları denetlemek için gerekli lisan bilen (elbette o günlerin lingua frantica'sı ve diplomasi lisanı olan Fransızca!) insanları yetiştirmek için Fransadan alınan destekle kurulmuştur.

  Bir yüzyıl boyunca, Türkiyedeki 3M den biri olarak kendini ayrı, farklı ve aristokrat gören lise diplomasını Üniversite diploması ile eşdeğer tutan bir zihniyeti sürdürmüşsede 1980 sonrası Türkiyesinde bu palavraları yutacakj adam kalmadığından spor kulübüne dört elle sarılmıştır. Hemen bütün federasyon başkanlıklarını ele geçirmek için - ki başarılı da olmuştur - en iyi bildikleri şeyi, yani lobi oyunlarını sahneye koymuşlardır.

  Temelindeki gerçek neden budur. Benzeri sebepleri Bulgar Isyanını baslatan militanları egiten Robert College, yada bir sürü Kürtçüyü yetiştiren Tarsus Amerikan ve diger misyoner okulları icinde söylemek mümkündür.

  Tarih bilinci olan bir insan GS yi tutmaz ve bu okulların ne halt oldugunu gayet iyi bilir.