Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • sagopa kajmer09.01.2006 - 06:38

  Sago gözümde fenomenlerimden biri demekti...ama artık değil,yapmaya calistigi”diss” çok basit ve diss attığı ceza ve fuatın annesinin ölü olduğunu bile bile şarkısında bağıra bağıra SAGO M.TH.RFU… diyo,yazık sago ayıp oldu sana yakışmadı.hem sen değil miydin geçen sene bundan sonra diss atmayacam diyen,sen değil miydin blue jean in bu sayısında şu demeçi veren

  Blue Jean: Rap müzikte Diss’e (rap müzikte bir başka MC’in isminden bahsederek sataşma) karşı olduğunu söylüyorsun röportajlarında…?

  Sagopa Kajmer: Diss, boş kağıdı dolduramamaktır. Boş kağıdı dolduramıyorsan, başka bir şey yap, git memur ol, sabah altıda kalk. Hiciv yapmak istiyorsan, hiçivin nasıl yapıldığını bil, kişiyi katma!

  şimdi diss atıyorsun ki geçen sene kendin söyledin artık hiç bi siteye haberimi vermeyeceğim diye.şimdi diss atıyorsun ki komik bi diss(disspanzerler gibi) sonra bunu tüm internet sitelerin e dağıtıyorsun,sen sözlerini tutamadın,diyorsunki ceza 3 sene önce allahıma küfür etti,geçen seneye kadar aklın nerdeydi şimdi mi aklına geldi,sago çocuk oldun ii cene,sonra çaldığın şarkıların listelerini buldum isteyene burdan verebilirim,cezaya reklam filmi için laf söylüyorrsun ne yapmışki adam hırsızlıkmı namussuzluk mu? alın teriyle para kaznma o dur sago bey,SABAH GAZETESİNE SAGO 100000 SATTI DİYE HABER VERİP,SONRA İREM RECORD’UN İNTERNET SİTESİNDE EVET FAZLA ABARTTIK KUSURA BAKMAYIN DEMEK DEĞİLDİR.sonra hiç dnr da ilk ona girmedin ki ilk üçteyim dedin! sago komik oldun bu sene! ceza ekmek yediği yere ihanet etti diyorsun ama paranı NAKİT ALMIŞSIN hammer müzik öyle diyor.bu da mı yaln? neyse GÖZÜMDE FENOMENLİĞİN BİTTİ AĞUSTOS AYINDAN BERİ.çünkü aşk şarkısı yapanlarla kafa yapıyordunuz şimdi arabesk kralı oldun! ceza çok mu doğru onu da bilemem ama sen baya değer yitirdin gözümde! !

  KOLERAYA DA BİR LAFIM VAR 3 GÜN ÖNCE TV8 DE DİSS ATMAK ALÇAKLIKTIR DİYORSUN ŞİMDİ MAAŞALLAH 20 DAKİKALIK BİR DİSS VAR,ceza hırsı sözlerinizi baya bi yedirdi galiba size?

  sen yapacağın 2 konseri dolduramayıp okulların sömestır tarihine ertelerken ki bu konserlere konuk olarak sana küfür eden fuatı çağırıyorsun ceza rock’n cokelarda 30000,mtv open air larda onbinlere konser versin!

  - sago tek cvp vermeliydi milleti toplayıp cvp vermek olmaz kendine güvenmiyo galiba rapinoğlu, he he

  Dissin yarısında zaten cephaneleri tükendi hakarete geçtiler sonlara doğru sadece. Cevap gelirse daha diyecek sözleri yok ancak “ya biz bi kere verdik cevabımızı kaale almıyoruz artık” diye zırva yaparlar o kadar.

  –_demek istedigim sey:ep berbat, açıkcası daha sağlam bir şey bekliyordum.
  Bozuk plak gibi diss yapmışlar.
  Değil 23 dakika 23 saat bu şekilde diss yapsalar Mürekkep doldurdum gibi olamaz.
  Kendi eksenleri etrafında dönmüşler.Lolipopta lolipop dillerinden düşürmüyorlar lolipopu son günlerde.
  Acaba lolipop olmasaydı ne diyeceklerdi çok merak ediyorum?
  Kolera’da ne kadar hayalci bir kişilik olduğunu bu disste bağıra bağıra söylüyor zaten.
  Yok sana rapi öğretmeyeceğim bırak kolumu falan filan..
  Üstadına rapimi öğretecekmiş?
  Önce kendi rap yapmayı öğrensin.
  Hoppaaa bıcıbıcı diyerek rap yapılmaz!

  o yazmaya calistiklari rapin zaten cvbi belli: “On bin track yapsan da nafile bir kelimesini s2me bile takmam”

 • sagopa kajmer09.01.2006 - 06:01

  sagopa kajmer demek kendi sorunlarini kendi icinde bitirememis herzaman baskasinin yaptiklariyla avunan onlarin yaptiklarini elestiren ama kendisi türkce rap icin bisey yapmayan kisilik demektir... egerki ceza olmasaydi sagopa zaten olamazdi... ceza o olmadanda sarki yapabiliyor hatta daha iyi yapiyor... tamam sagonun sarkilarida güzel ama daha cok cezayla ugrasmasiyla gündeme geliyor yazikkkk! ! ! ! CEZA vs. sagopa kajmer battle ne dersiniz... bence sago istemez... adi üstünde ALLAH RAPIN CEZASINI VERDIIIIII! ! !

 • ceza09.01.2006 - 05:54

  CEZA demek bana türkce rapi sevdiren ki sadece bana degil avrupali genclere ama yine sadece avrupali genclere degil benim köyümdeki arkadaslarima dahi türkce rapi sevdiren kisiliktir demektir.. buda demek oluyor ki adam herkese hitab ediyor herkes sözlerinde kendine göre biseyler buluyor! ! ! sago da iyi ama aradaki farki herkesin bilmesi gerekir! ! ! ayrica tv lere cikarak bütün dünyaya türkce rapi en iyi sekilde tanitan kisiliktir! ! !

  köpek belli degil kurt belli degil, albümü sattiran müzik olsa rap belli degil adam belli degil, yazdiklarinin bi anlami olsa, söz belli degil kelam belli degil, saldim kendimi bu gece dolunay var, kendime yazarim ben heryanim efkar, kalbime daim saplanir oklar, hak belli degil hasim belli degil! ! ! ! ! ! !

  OKYANUSLAR BENIM! ! ! ! CEZAAAAA