Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Asım Ersoy
Asım Ersoy

GÜZELLİK SEVENİN SEVGİLİYE KATTIĞI DEĞERDİR

 • sittinsene31.05.2007 - 17:56

  60 sene demektir
  arapça bir tamlamadır

 • şiir22.02.2006 - 01:00

  şiir duyguların kabarmasıdır
  doygunluğa ulaşan başka bir deyişle olgunlaşan duyguların kelamla ya da kalemle ifadesidir.
  patlayan bir duygudur yerine göre
  bazan sessizlerin narası
  şiir toplumun gelişiminde önemli bir yere sahip olan besin maddesi gibidir. O olmazsa mutlaka eksikliği hissedilecektir. Er ya da geç şiir ihtiyacımız nüksedecektir.
  Şiirle verilenler daha kalıcıdır ve geniş kesimlere ulaşabilir. Ayrıca bizler farkında olmadan şiirlerimizle yaşamaya başlarız... yaşıyoruzda zaten
  Bir düşünecek olursak ilkokuldan beri andımız istiklal marşımız sakaryamız en güzel ifadelerimiz sıloganlarımız özellikle neşelendiğimiz zaman ki türkülerimiz hep şiiirdir.
  Acımızı, kaybımızı, hasretimizi, vuslatımızı,düğünümüzü,bayramımızı,aşkımızı,sevgimizi,nefretimizi,işimizi,aşımızı genellikle hep şiirle anlatırız.........
  ŞİİRİZ..................

 • abdürrahim karakoç22.02.2006 - 00:07

  Yaşayan en büyük halk şairi özellikle hiciv konusunda hiç kimseden sözünü esirgmeyen biri. Benim anladığım kadarıyla gelecek nesillerimiz için de yapıcı olmaya çalışan bir şair.Hiciv şiirleri yanında duygusal ağırlıklı, öğretici ve yönlendirici şiirleri de vardır. Ancak nedense genelde 'Mihriban' Şiiri ve 'Vur Emri' Adlı şiirleriyle bilinmektedir. Bence tüm şiirleri okunması gereken bir şair.Gazetelerde yazdığı güncel konulardaki yorumları da gerçekten çok önemlidir.
  Toplumumuzun sosyal yaşantısını Millî duygularını ve maneviyatını kalıcı biçimde güzelleştiren bir çok şiiri vardır -amaçlı yazılmıştır eminim ki-. Necip Fazıl dan sonra kelimelere anlam yoğunluğu kazandıran bir şair.Kalemine sağlık üstad. Allah senden razı olsun.