Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • benjamin franklin09.01.2005 - 16:30

  parotorneri bulmuştu,devlet adamı kendi ülkesinin milli kahramanıdır.

 • deniz gezmiş09.01.2005 - 04:49

  Ben doğduktan bir sene sonra öldürülmüştü Deniz Gezmiş. Ne yazıkki ben 18 sene sonra tanıyabildim Deniz ve arkadaşlarını. Bu güne kadar çok şey söylendi çok şey yazıldı fazla söze gerek yok aslında. Denizleri tanımayanlar murat demirel yada kemal horzum gibilerle aynı kefeye koyabilir yada bankaları soyanlara helal olsun diyebilir. Denizleri tanıyanlar bilir sadece aslında hiç bir zaman banka soymadıklarını, halkın parasını çalanlardan geri aldıklarını. Onlar isviçre bankalarında hesap açtırıp, ülkede bir sürek avı başlatıldığında yurtdışına kaçanlardan değillerdi..

 • nabi09.01.2005 - 04:05

  Nabi adını ne zaman duysam aklıma gelen bir hikaye var paylaşmak isterim bilmeyenlerle...
  İstanbulda bulunduğu vakitlerde Musahip Mustafa paşanın sadrazamlığı için iyi niyet mektubu verince Çorlulu Ali paşanın öfkesini çeker üstüne. İntikam almak ve Nabi'yi halkın gözünde aşağılamak isteyen Çorlulu Ali paşa Üsküdarda yaptırdığı hela için bir dörtlük yazmasını ister Nabi'den.
  Bir helaya dörtlük yazmak gibi bir gelenek olmadığını bunun sadece bir intikam girişimi olduğunu bilen Nabi öyle bir dörtlük yazarki bence asla unutulmaz bir dörtlüktür..

  Kadım yaptı ayak yolu
  Atıklar kalmasın tende
  Dedi Nabiya tarihin
  .ıçayım hayratına bende