Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Dünyadan Sesler15.07.2008 - 15:28

  yanlış bilmiyorsam ... 'Chisti rang' olmalı..

 • Dünyadan Sesler15.07.2008 - 12:06

  müziğin etrafınızda çalınandan ibaret olmadığının göstergesi, radyo programı..

  Hilal Küçük Özdamarın hazırladığı Selman Karadumanın sunduğu program..
  Her Çarşamba saat 17.10 da AKRA FM de..

  Tavsiye olunur..

 • Ergenekon15.07.2008 - 11:44

  Yakın tarihte yapılan bir çok eylemin ardından Ulusalcı parmağı var diye lanse olundu vakalar.Ancak vuku bulanla itham edilen arasında ki fikirsel paralelliklerle beraber 'Ulusalcı' içi tam doldurulamamış bir tanımdı. Milliyetçi ve sol milliyetçileri kasttediyordu çoğu kez ancak sağ-sol çatışmalarında bir birine azılı düşman olan iki cephe nasıl olurdu da bir kavramın yüzü suyu hürmetine aynı çatı altında buluşurdu..İşte bütün bu entersanlıklar benzerlikler farklar huzumetleriyle ulusalcı düşünce trabzon ve malatya olaylarında karşımıza çıkıverdi.. İtham edildi..

  Star gazetesi Ankara temsilcisi Şamil TAYYAR ın kaleme aldığı OPERASYON ERGENEKON kitabında, çeşitli haber programlarında ve köşe yazılarında ise bütün bu eylemlerin ardında emekli paşaların ve üst düzey emniyet görevlililerinin de olabileceği yazılıp çizilmiş ve ortaya Ulusalcı hareketi emekli bürokrasiye bile mal etmişlerdi.

  Ben ise her bu ERGENEKON adını okuduğumda veya duyduğumda Bir türk destanından alınmış bir ismi Ulusalcıların kullanmasında ki niyeti anlamayaçalışmış ve kendimce Ulusalcı hareket Ergenekon denilen bir hareketin alt kümesi mi.. Yoksa Ulusalcıların bir darbe girişiminin genel toplamının adı mı ERGENEKON diye merak ettim..

  Ne garip bir dünyasın, biz oynarız sen çalarsın..

 • farid farjad22.12.2007 - 11:56

  Kemanı ağlayan, hüznünde asalet olan, çarşamba günleri akra fmde yayınlanan Dünyadan Seslerde hemen her programda paylaşılan iranlı sanatçı...