Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • deccal05.01.2010 - 15:49

  İsa2nın geleceği söylenti değil, kur'andan alıntıdır...aç oku anlayabilirsen tabi...ya da Kur'an bilen anlayan birinden dinle en azından...Kur'anda herşeyden haber verilir herşeyden... o rivayettir, bu rivayettir deyip günaha girmeyiniz...

 • deccal05.01.2010 - 15:46

  Ayrıca, Bu Deccal denen şey senin benim gibi bir insandır dış görünüşüyle. ama kötüdür, çok kötü... tövbe yarabbi kendini peygamber sonra da Rab olarak tanıtmaya uğraşacak... kötülüklerini öyle böyle yaymak için....kandırmak için.

  Birçok din alimine göre, kıyamet bundan 500küsür yıl sonra kopacak, kıyamet kopmadan önce tüm dünyada bolluk bereket olacak, heryer yemyeşil, heryer sulak, verimli... sonra kıyamet kopacak...şimdi kıyamet kopacak diye korkmak gereksiz,

 • deccal05.01.2010 - 15:30

  Deccal Pakistanda dul bir kadının oğludur. Sağ gözü kördür ve anlının ortasında ke-fe-re yani kafir yazmaktadır. Annesi onu bırakmış ve büyücülerin elinde yetişmiş, ruhi alemde tüm kötülükleri öğrenmiştir. Avusturalyada bir mağarada zincire bağlı olarak bulunmaktadır. Hz. Mehdi geldikten sonra o da ortaya çıkacaktır. Hz. Mehdiden sonra Hz. İsa göklerden inecek ve ikisi 40 yıl dünyada kalacaklardır. 40 yıl sonra Hz. Mehdi vefat ettikten sonra Hz. İsa 7 yıl daha dünyada kalacaktır. Bu 40 yıl süresi içinde DECCAL da ortalıkta kötülükler yapacak, kendisini peygamber olarak tanıtacak, insanların akıllarına kötülükler sokacak, fitneler sokacak, ortalığı karıştırıp herkesi günahkar yapacak. Bir sürü yeteneği vardır. Hepsini insanları etkileyip kötülük yapmak için kullanacaktır. Ama Hz. İsa onu öldürecektir. Mühim olan, inançlı insanların ona kanmamasıdır.
  Kıyamatin, Mehdi ve İsa dünyaya inip 40 yıl birlikte hareket edecekleri daha sonra 7 yıl İsa tek kalıp Deccalı öldürecekse eğer, 8-10 yıl sonra kıyamet falan kopmayacaktır. Ortalıkta Hz. Mehdi ve Hz. İsa gören yoksa tabi….