Kültür Sanat Edebiyat Şiir

TRT 2 sizce ne demek, TRT 2 size neyi çağrıştırıyor?

TRT 2 terimi Sezgin Yeşiltaş tarafından 25.03.2005 tarihinde eklendi

 • Lanet Herif
  Lanet Herif 10.04.2007 - 22:41

  cnbc-e den sonra en seyredilesi kanal. ama hala haberlerinde trt olduğunu hissettiriyor.

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun 26.02.2006 - 20:34

  ah hocam şimdi bu ekrandaa! !

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir 31.03.2005 - 17:28

  türk televizyonculuğun yüz akı trt nin güzel bir kanalı

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş 31.03.2005 - 17:25

  TRT 1'den sonra açılmış devlet kanalıdır. Kültür ve Sanat ağırlıklı olmakla birlikte kültür bazından halka inmeyi başarmış programlarda vardır.

  Star televizyonu ilk özel kanal olmakla birlikte özel kanalların topluma yaklaşımında en karakteristik özellikleri barındırması açısından iyi bir örnektir. Star TV'nin ikinci açtığı kanal olan Tele-On ise daha fazla erotik yayın, sapık filmler ve değerlerin dejenere edildiği programlara yönelmiştir.

  Bu farklılaşma açısından ele alındığında TRT televizyonları karşısında nezih bir insan varmışçasına yayınlarına özen gösterirken, özel kanalların geri zekalı, laçka(tartışma programları) , saldırgan, kaypak, korkutulmuş(RTÜK retüüük sen kendine gel bakiim bugün orda sen varsın ama yarın seninde ne olacağın belirsiz, ne oldum deme!) seyircisi vardır.

  Evet TRT ve TRT 2 ciddi şekilde terapi gibi rahatlatıcı yayın yapmaktadır. Sanki program sunucularının her sözü bir sosyolog ve psikolog denetiminden çıkmış gibidir.

  (devam edeceğim)

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu 29.03.2005 - 11:21

  bünyesinde kaliteli filmleri ve sanat ağırlıklı programları barındıran cnbc-e'den sona (eğer simpson ve south park olsa idi neden cnbc-e'den önce olmasındı?) en dehşet kanal..

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir 26.03.2005 - 11:22

  türkiye radyoları ve televizyonunun az sesli görüntü dünyamıza 2. kanal olarak açtığı gündüzleri haber ve ekonomi haberleri yapan geceleri ise kültür ve sanat yayını yapan değerli bir kanalımızdır kanalın yayınlarında cazz, rock kalsik müzik,film ve benzeri değerli yapımlar bulabilirsiniz ama yurdum insanı gelin ve kaynaları prensleri televoleleri izlediğinden bu programları bilmez bir yandan da bağırır nerede RTÜK diye
  TRT nin diğer kanallarını da birbirinden güzeldir
  TRT başkanı, sayın hınç al uluç'un ödeneğini kestiği için bu değerli herşeyi bilirim derken bilmez yazar güzellik uzmanı aşçı ekran yazarı tarafından sabah gazetesinde NTV de eleştiriye maruz kalmaktadır