Kültür Sanat Edebiyat Şiir

reyting sizce ne demek, reyting size neyi çağrıştırıyor?

reyting terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Selma Doğan
  Selma Doğan

  antolojide reytingi en yüksek olan terim..................AŞK............. :)))

  HERKESİ BÜLBÜL YAPAN BİR TERİM...........

 • Yelda Kavur
  Yelda Kavur

  birçok kitle tarafından izlenen kimi zaman yararlı kimi zaman aptalca programaların ölçümüne denir

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  Allah muhafaza bi terime 3 kereden fazla yazılabilse bazılarının kaşıntısını alacaz derken sami yusuf terimini bile sollayabilecek olma durumu ;)

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  reytingler tavan yaptı, altına biz de beş yıldızlı bir otel ve kral dairesine yerleştik

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Savaş haberleri bıktırdı
  Savaş haberlerinin ilk günlerdeki kadar ilgi çekmemesi ve reytinglerin düşmesi üzerine Amerikan TV kanalları savaş haberlerine ayrılan sürede kısıntıya gidiyor.


  Özellikle sabah haberlerinde konuları çeşitlendirmeyi deneyen kanalların başında NBC geliyor. New York'taki Rockefeller Plaza'daki stüdyolarından yayın yapan NBC, SARS virüsü salgını ya da magazin haberlerine daha çok yer vermeye başladı.

  En son yayınlanan sabah haberlerinde seksi yıldız Katie Couric, Colin Farrell'e 'Britney Spears ile buluşup buluşmadığını' sorarken; ABC televizyonu da 'Günaydın Amerika' programında Jennifer Lopez'in son video kasetine ağırlık verdi.

  HABERLER ÇEŞİTLENDİRİLİYOR

  Savaş haberleri yine de ekranlarda önemli yer tutmakla birlikte, haberlerin artık çok daha sık reklam aralarıyla kesildiği gözden kaçmıyor. Televizyon yetkilileri ise, 'Irak'ta çabuk ve kesin zafer bekleyen kamuoyunun artık savaş haberlerine doyduğu' görüşünü ileri sürüyorlar. Bunun yanı sıra 'savaş haberlerinin yerinde izlenmesinin TV'lerin bütçesi açısından hayli külfetli olmaya başladığı' verilen haberler arasında.

  'Savaş haberlerinin birbirine benzemesinin izleyiciyi sıktığı ve dikkatini dağıttığını' kaydeden TV yöneticileri, 'izleyicilerin başka haberlere susadıklarını farkediyoruz' diye konuştular.

  Bu arada reytinglerin savaşın ilk günlerine oranla bir hayli düştüğü ifade edildi.

  (aa)