Kültür Sanat Edebiyat Şiir

omerta sizce ne demek, omerta size neyi çağrıştırıyor?

omerta terimi Erhan Aydemir tarafından tarihinde eklendi

 • Pisko Deli
  Pisko Deli

  İskenderunda Ali adalı ve cengiz adalının kurmuş olduğu Çete adıda OmerTadır. Ve Omertanın bütün kuralları bu çete içinde geçerlidir nitekim geçtiğimiz hafta içi cengiz adalı tutuklanarak bu örgüt adı üzerinden faliyet gördüğünden dolayı ceza evine konulmuş olup abisi ali adalı aranmaktadır.Cengiz Adalıyı tevkif etmek üzeri giden polislerle arasında çıkan çatışma sonucu etkisiz hale getiren emniyet güçleri zorlukla tutuklamıştır. Cengiz Adalı ve Ali Adalının evine Yapılan baskınlarada uzun namlulu silahlar ve kısa namlulu silahlarla çok sayıda çek senet ayrıyetten el bombaları bulunup kendisinin ergenekon davasına karıştığı iddaa edilmektedir.Konuyla ilgili emniyet hala geniş çaplı araştırma yapmaktadır.

 • Turi Guiliano
  Turi Guiliano

  İtalyan mafyası ilk akla gelen.

  Omerta, suskunluk yasasıdır, mafya yasası olarak da bilinir. Omerta, yani suskunluk yasasını çiğneyenin cezası ölümdür.

  Ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin, asla ama asla polise konuşma!

  Mario Puzo’nun neredeyse tüm kitaplarında “omerta” geçer: “… Onlar aynı zamanda Sicilyalıydılar. Omerta’ya karşı gelmezlerdi…” gibi.

  Türkiye’de omerta diye bir şey yoktur.

 • Arif Önder Gacemer
  Arif Önder Gacemer

  Italyan mafyası ve özellikle Sicilya adasında 'suskunluk yemini' anlamına gelen kelime. Mafya size ne yaparsa yapsın polise gidip ötmek yerine sorunu -yiyosa- mafyavari yontemlerle halletmenizi emreden yazılmamıs kanun.

  www.barafranca.com adresinde binlerce kisinin deli gibi oynadigi 'gercek zamanlı' bir de oyunu var.

 • Barış Özer
  Barış Özer

  vakitsiz öten horozun dilinimi artık kafasınımı keserler bilinmez.yinede fazla konuşmamak lazım sessizlikkkkk.racona ters yani

 • Eray İnman
  Eray İnman

  şşşşşttttt...akıllı ol!